Sosyal Medya

Instagram Hesap Dondurma İşlemi Detaylı Anlatım!

Instagram üzerinde hesap kapatmak nasıl olur? Gelin size en pratik şekilde anlatalım. 2020 Güncellemesi ile hesap kapatmak için tıklayın.

Instagram ile ilgili sürekli yeni gelişmeler olurken, bireyler kendilerine has bir gelişimin ve çabanın ürünü olarak bizlere yeni fırsatlar ve beklentiler sunabiliyor. Bu yüzden bu yazımız içerisinde sizler için değişken ve farklı yaklaşımlarda bir beklenti ve fırsat oluşturuyoruz.

Amacımız aslında çok daha net ve daha hızlı bir bilgi ile çözümleri ön plana çıkarmak. Her sene yeni güncellemeleri ile karşımıza çıkan Instagram, bu kez de farklı bir açıdan bakıyor ve yaklaşıyor bizlere. Amaç aslında tamamen değişken bir dil ile ön plana çıkmak iken, beklentilerin de tamamında yer edinen bir çözümü görmüş oluyoruz.

Profesyonel bir kullanım ile hesap nasıl kapatılır? Ya da nasıl kapatılmalıdır bunların hepsini sizin için ön plana çıkarmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi hesap kapatmak için gerekli olan şeylerin başında aktif bir hesap olması gerek. Bu hesapları bazı sebeplerden kapatabilirsiniz. Mesela yeni yıl içerisinde aldığınız bir karar vardır ve daha çok derse çalışmak için hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu durum da sizin için oldukça önemli olur.

Lafı daha fazla uzatmadan gelin aşama aşama nasıl kapatılacağına bakalım:

Instagram hesabı nasıl kapatılır?

  • Önce bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan instagram .com sitesine ulaşın.
  • Kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın,
  • Profil sayfanızı açın,
  • Üstte göreceğiniz “Profili Düzenle” bölümünü açın,
  • Karşınıza çıkan ekranın en altındaki “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine dokunun,
  • Burada Instagram hesabınızı neden geçici olarak kapatmak istediğinizin nedenini seçin,
  • Instagram şifrenizi girin,
  • “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine dokunun ve onaylayın,
  • Hesabınız siz tekrar aktif olarak kullanmak isteyene kadar geçici olarak kapatılmış olacak.

Bu süreçlerle birlikte hesabınızı en hızlı şekilde kapatmış olacaksınız. Tabi belirli bir süre veriyor Instagram ve bu süre içerisende geri dönüş yaparsanız hesabınızı açmış oluyorsunuz. Kalıcı olarak silme ile geçici olarak kapatma arasında farklı işlemler olsa da, kalıcı olarak silme seçeneğini seçerseniz de aynı şekilde hesabınızı kalıcı olarak kapatmış olursunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı