Sosyal Medya

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesabınızı silme ve devre dışı bırakma arasında büyük bir fark vardır. Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız, bunu yapmak oldukça kolaydır. Ancak Instagram’ı silerken, Instagram’ı kalıcı olarak siler; bu hesap sonsuza dek gitti demek olur. Bir mola vermek ya da Instagram’ı nasıl silmek istediğini görmek istiyorsanız, Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma olarak da bilinen Instagram hesabı dondurma seçeneğiniz de vardır. Instagram hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, her zaman gelecekte Instagram hesabınızı yeniden etkinleştirme seçeneğiniz vardır. Ancak, hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizden (veya ikinci bir Instagram hesabını silmek istediğinizden) eminseniz, Instagram’dan nasıl çıkacağınızı göstereceğiz. İşte Instagram hesap dondurma yöntemi;

Instagram Hesap Dondurma

  • Tarayıcınızı açın ve Instagram.com adresine gidin.
  • Hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
  • Sayfanın sağ üstündeki avatarı tıklayın.
  • Kullanıcı adınızın sağında, sayfanın başına doğru Profil Düzenleye tıklayın.
  • Aşağı kaydırın ve “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” ı tıklayın.
  • Bir açılır menü görünecektir. Hesabınızı devre dışı bırakmak için nedeninizi seçin. Hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamak için hesap şifrenizi girin.
  • Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’ı tıkladığınızda hesabınız devre dışı bırakılır.

Hesabınızı bu şekilde devre dışı bıraktığınızda, tüm içeriğinizin (profil, fotoğraflar, yorumlar ve beğeniler dahil) görünümden gizleneceğini unutmayın. Tüm içeriğinizi profilinize geri döndürmek için hesabınızı daha sonra yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı