Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları, artık günlük yaşantımızın olmazsa olmazı dedirtecek bir hale geldi. Instagram’da bu uygulamaların başında yer alıyor. Ancak bazı durumlardan dolayı Instagram hesabımızı kapatmak zorunda kaldığımız zamanlar olabiliyor. Bu gibi durumlar için sizlere Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır, bunu detaylı olarak ele alacağız.

Instagram Hesap Silme İşlemi

Instagram hesap silme işlemini anlatmadan önce sizleri bir konuda uyarmak istiyoruz. Hesap silme işleminin ardından, kullanmış olduğunuz kullanıcı adını bir daha kesinlikle kullanamazsınız.

Instagram hesabınızı silmek için ilk yapmanız gereken https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bu linke tıklamaktır. Tabi bunun için öncelikle oturumunuzun açık olması gerekiyor. Ardından ise ‘’Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle’’ kısmı karşınıza çıkacak. Buradaki seçeneklerden birini seçmeniz lazım.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Size en uygun seçeneği seçtikten sonra ise son bölüm karşımıza çıkıyor. Ekranda açılan boş kutucuğa, Instagram hesabınızın şifrenizi yazdıktan sonra ‘’Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat’’ butonuna basıyoruz. Bu işlem ile birlikte Instagram hesabınız kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır. Son olarak tekrardan uyarımızı yinelemek istiyoruz. Hesap silme işleminin ardından kullanıcı adınızı bir daha asla kullanamazsınız. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere… Bizi takip etmeye devam edin.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı