Sosyal Medya

İnstagram Hikaye Boyutu Ne Olmalı?

İnstagram Hikaye Boyutu Ne Olmalı?

İnstagram hikayeleri pek çok kullanıcı tarafından severek kullanılan özelliklerden bir tanesidir. İnsanlar anlık hikayelerini paylaşabilir ve hikayesini kimlerin gördüğünü görebilir. Bunun yanında hikayelerini sabitleyerek profil sayfasında kalıcı olmasını sağlayabilir. İnstagramda hikaye paylaşmak özellikle yeni kullanıcılar için problem olabilir. Çünkü bazı durumlarda paylaşılan hikayelerin tam olarak çıkmadığı görülmüştür. Yani hikayenin boyutundan dolayı gönderiler deyim yerindeyse yarım yamalak çıkıyor. Peki İnstagram hikaye boyutu ne olmalı? Kusursuz ve düzgün bir hikaye paylaşımı için ölçüler ne olmalı?

İnstagram hikaye boyutu

İnstagramda paylaşacağınız hikayeler için bazen küçük dokunuşlar yapmanız gerekebilir. Bu dokunuşlardan en önemlisi İnstagram hikaye boyutunu ayarlama çalışmalarıdır. Bazen gönderinizin boyutu çok küçük ya da çok büyük olabilir. Böyle durumlarda hikaye kalitesi düşecek ve ne paylaştığınız tam olarak anlaşılmayacaktır. İnstagram hikaye boyutu görseller ve videolar için farklılık gösteriyor.

İnstagrama ekleyeceğiniz bir görselin boyutu 1080 – 1920px ölçülerinde olmalı. En iyi verimi bu şekilde alabilirsiniz. Videolarda ise 1280×720 ölçülerini kullanarak videonuzun kırpılmadan paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı