Sosyal Medya

İnstagram Hikaye Kapakları Nasıl Yapılır?

Instagram hikâye kapakları nasıl yapılır? Bu soru şüphesiz tüm kullanıcıların merak ettiği bir sorudur. Instagram günümüzde en fazla kullanılan sosyal ağlardan biridir.  Bu durumun neticesinde hesapları çok fazla ziyaret edilen kullanıcılar, estetik görünüme de önem vermektedirler. Profilimizin takip edilmesi ve her geçen gün hesabımızın büyümesinin en önemli sebeplerinden biride, güzel ilgi çekici profil resimleri oluşturmaktır.

Daha ilgi çekici ve ziyaretçilerin beğenisini toplayabilecek güzel bir profile sahip olmanın bazı yöntemleri bulunmaktadır. Filtrelerin aynı kalması, ilgi toplayan bir paylaşım düzeni, hakkımızdaki yazı düzeni ve profilimizde seçtiğimiz ınstagram hikâyelerinin kapak fotoğrafları.

Instagram Hikayeler İçin Kapak Fotoğrafı

Basit bir uygulama ile harika bir ınstagram profili oluşturabilirsiniz. Ürünler, projeler, tasarımlar hakkında ve ulaştırmayı planladığınız bilgiler hakkında destek alabileceğiniz en mantıklı ve eğlenceli yollardan biridir. Bu sunumlar doğrultusunda, mevcut takipçilerimizin ilgi ve beğenisini toplarken aynı zamanda potansiyel takipçiler içinde çekici bir unsur oluşturmuş oluruz.  Instagram hikâye kapakları nasıl yapılır? Sorusunun nedenlerinden biride bu olsa gerek. Bu doğrultuda en iyi en güzel instagram hikâye kapaklarına nasıl sahip olabiliriz?

Instagram Hikâye Kapak Fotoğrafı Oluşturma

Instagram hikaye kapak fotoğrafı oluşturmak için en kolay ve en güzel yöntemlerden biri canva.com’dan ücretsiz bir hesap oluşturmak. Instagram kapak fotoğrafları için mükemmel seçenekler oluşturabileceksiniz.

1.Sağ üst kısımdaki “özel boyutlar” sekmesini tıklayın.

  1. Karşımıza gelen pencereden ınstagram hikayeleri için ölçü seçimi yapalım.
  2. Ölçüyü seçtikten sonra “ yeni tasarım oluştur” sekmesini tıklayalım.
  3. Açılan renk kutusundan arka plan rengimizi seçelim.
  4. Çıkan menüden bileşenler seçeneğini tıklayalım ve ekleyeceğimiz ikonu arama kutusuna gönderelim.
  5. Belirlediğimiz ikonu mouse ile sürükleyip çalışma sayfasına bırakıyoruz.
  6. Kapak tasarımına geçmek için “ yeni sayfa ekle” sekmesine basıp tekrar edebiliriz.

Instagram hikaye kapakları nasıl yapılır? Diye merak edenler için bu yöntem basit olacaktır. bu yöntemle her kapak tasarımınız için farklı ikon seçenekleri kullanabilir isterseniz de arka plan renk seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Bazı profil resimleriniz için dilerseniz ikon olmadan sadece arka plan rengi kullanabilirsiniz.

Bu kapak fotoğrafları tamamen sizin beklenti ve zevklerinizle alakalı bir sunumdur. Tasarımlarınızı bu yöntemle bitirdikten sonra, aşağı doğru ok butonunu kullanarak tasarımlarınızı indirip telefona yükleyebilirsiniz.  Daha sonra ınstagram hikaye kapak fotoğraflarında kullanabilirsiniz. bu yöntemi kullanarak birbirinden güzel ve ilgi çekici hikaye kapak fotoğraflarına sahip olabilir ve daha fazla ziyaretçi toplayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı