Sosyal Medya

Instagram Hikayede Ekran Görüntüsü Aldı Mı Bildirim Gider Mi?

Instagram’da paylaşılan çok fazla içerik olduğundan, gördüğünüzün ekran görüntülerini (veya ekran kayıtlarını) çekmek istemek caziptir.

İster başka bir kullanıcının içeriğinin ekran görüntüsünü almak isteyenler olun, isterse gizlice kendi eşyalarınızın ekran görüntülerini alıp almadığınızı merak ediyorsanız, Instagram’ın aslında bu tür bir etkinlikle ilgili bildirimler gönderip göndermeyeceğini araştırmaya değer.

Instagram, Fotoğraf veya Video Gönderilerinin Ekran Görüntüleri için Bildirim Gönderir mi?

Cevap: Hayır.

Ana sayfa beslemesinde, kullanıcı profillerinde veya Keşfet sekmesinde görülen normal fotoğraf ve video yayınları, ekran bildirimlerinden güvenlidir. Aynısı ekran kayıtları için de geçerlidir – başka birinin video kaydı oynatılırken cihazınızın ekranını kaydetmeye karar verirseniz.

Instagram, Hikayeleri Ekran Görüntüleri İçin Bildirim Gönderir mi?

Cevap: Hayır, ancak Instagram daha önce hikayeler için bir ekran görüntüsü bildirim özelliğini test etti.

Instagram, kullanıcıların hikayelerinin ekran görüntülerini kimin çektiğini görebilecekleri bir özelliği test etmek için birkaç ay harcadı, ancak bu özellik emekli oldu. Özellikler Şubat 2018’de fark edildi. Haziran ayına kadar gitmişti. O zamandan beri Instagram kullanıcıları özgürce ekran görüntüleyebildi veya diğer kullanıcıların hikayelerini onlardan haberdar edilmeden yakalayabildi.

Instagram hikayelerinde ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu?

Instagram, Doğrudan Mesajların Ekran Görüntüleri için Bildirim Gönderir mi?

Cevap: Evet, ancak yalnızca fotoğraf ve videoları yok etmek için.

Kaybolan bir fotoğraf veya video mesajı, kamerayı Instagram uygulaması aracılığıyla kullanıp ardından bir gruba veya bireye doğrudan mesaj olarak gönderdiğiniz mesajdır. Instagram’ın Yardım bölümüne göre, alıcılarınızdan herhangi biri bir ekran görüntüsünü almaya karar verirse ekran bildirimleri görüntülenir.

Başka bir şey gönderirseniz güvendesiniz. Doğrudan bir mesajla (diğer bir deyişle yayın, metin veya etiketlerden gelen mesajlar) gönderilen diğer kaybolmayan içerik türlerinin ekran görüntüleri bir bildirimle sonuçlanmaz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı