Sosyal Medya

Instagram Hikâyeler’de Davetiye Dönemini Başlatıyor

Instagram yaptığı ve geliştirdiği yeni uygulamalar ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırma devam ediyor. Bu özelliklerden bir tanesi de hikâyeler bölümünde davetiye döneminin başlatılmış olmasıdır. Oldukça yeni bir özellik olan bu uygulama kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayacağa benzemektedir.

Bilindiği üzere Instagram dünya genelinde fotoğraf ve video paylaşma sitesidir. Hal böyle olunca da birtakım uygulamaların eklenmesi doğaldır. Yeni özellik olan davetiye sayesinde kullanıcılar hikâyeleri üzerinden yapılan herhangi bir etkinliğin konumunu ve tarihini artık paylaşabilecektir. Instagramın bütün yeni özellikleri hakkında bilgi sahibi olan ve bu özellikleri an be an takipçileri ile paylaşan ünlü geliştirici Jane Manchun Wong bu özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı. Instagram kullanıcıları günde 250 ile 300 milyon dolayında Instagram hikâyeleri paylaşmaktadır. Sosyal ağ paylaşımı olan Instagram, Facebook çatısı altında faaliyetlerine devam etmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yapılan bir etkinliğin konumu ve tarihini paylaşırken ayrıca davet edilen kişilerin onay verip vermediklerini de görüceklerdir.

Tanınmış fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın yeni uygulaması özellikle markalar ve influencer’lar için oldukça yararlı olacaktır. Bunun sebebi ise davetiye özelliği ile ürünlerin tanıtımları, soru ve cevap şıklarından oluşan çeşitli oturumlar ve canlı yayın gibi etkinlikler için bulunmaz bir fırsat olmasıdır. Bu olayı şöyle açıklayabiliriz; kullanıcılar canlı olarak yapılan yayınlara dışarıdan herhangi birini davet edebileceği gibi o kişiyi de ekleyebilecektir. Canlı yayın yapan kişi yayına katılması için arkadaşına bir davet gönderir. Arkadaşı bu daveti kabul ederse kişi canlı yayına bağlanır. Bu arada ekran da hem sunucu hem de katılan kişi görülüyor. Uygulama iki kişi arasında yapılır. Test aşamasında olan bu özelliğin telefonlara ne zaman geleceği hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı