Sosyal Medya

Instagram Müzik ve Diğer Yenilikler Yolda

Instagram yepyeni iki güncelleme üzerinde çalışıldığını duyurdu. Bu yenilikler sayesinde Instagram hikayelere müzik eklemek ve hikayelere eklenen videoların uygulama üzerinden kesilmesi mümkün olacak.

Instagram, kendini yenilemekten bir an olsun vazgeçmeyen sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Kullanıcılarının ihtiyacını tespit etme ve buna yönelik düzenlemeler yapma konusunda her zaman diğer uygulamalardan bir adım daha önde olan Instagram, ardı arkası kesilmeyen yeniliklerine iki farklı özellik daha eklemeye hazırlanıyor.

Instagram Müzik Ekleme Özelliğini Getiriyor

Instagram hikayelere müzik eklemek bizim yapamadığımız özelliklerden biriydi. Yabancı hesapları takip ediyorsanız onların hikayelerine müzik eklediklerini fakat bizim dinleyemediğimizi bilirsiniz çünkü sıra belirtilen hikayeye geldiğinde “Instagram müzik bulunduğunuz ülkede kullanılamıyor” uyarısı çıkar. Bu uyarı artık tarihin tozlu sayfalarında yerini alabilir çünkü Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği üzerinde çalışıyor. Şu an çok kısıtlı sayıda ülkelerde kullanılabilen özellik yeni ülkelere de açılacak ve eğer sızan bilgiler doğruysa bu ülkelerin içinde Türkiye de yer alıyor.

Instagram Video Kesme Özelliği de Getirecek

Instagram’ın yapacağı yenilikler bununla da sınırlı görünmüyor. Popüler sosyal medya uygulaması kullanıcıları tarafından sıklıkla şikayet edilen bir eksikliği daha kapatma yönünde adımlar atıyor. Instagram’ın üzerinde çalıştığı veya test ettiği pek çok özelliği sızdırmasıyla ünlü olan Jane Manchun Wong’un paylaştığı ekran görüntülerine göre Instagram, hikayelere atılan videolara kırpma özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Daha önce Instagram hikayelere video eklerken video üzerinde herhangi bir düzenleme yapamıyorduk, yani süresini kısaltmak veya istemediğimiz sahneleri videodan çıkarmak gibi seçeneklerimiz en azından Instagram üzerinde mevcut değildi. Yapılan son güncellemeyle Instagram hikayelere ekleyeceğimiz videolarda kırpma işlemi yapabileceğimizi gösteriyor. Videonun yalnızca rengiyle oynamaktan çok daha kullanışlı olacağa benzeyen bu özellik pek çok Instagram kullanıcısını şimdiden çok heyecanlandırmış durumda.

Instagram’ın Test Edilen Diğer Yenilikleri

Instagram yenilikler yapma konusunda hız kesmeyen bir uygulama. Çok kısa süre önce Instagram hikayelere Gif ile cevap verme özelliğinin test edildiğini de duyurmuştuk. Gif’ler Instagram’a geldiği andan itibaren en sevilen eklentilerden biri oldu ve eminiz ki başka kullanıcıların hikayelerini gif’lerle cevaplamak da sık sık kullandığımız Instagram özellikleri arasına girecektir. 

Bunun yanı sıra direkt mesajlara emojilerle cevap atma özelliği de Instagram tarafından test edilmekte olan gelişmeler arasında yer alıyor. Bu sayede Instagram mesajlarına yalnızca çift tıklayarak kalp atma emojisinden çok daha fazlasını gerçekleştirebileceğiz. Bütün bunlar göz önüne alındığında Instagram’ın yıllardır popülerliği bir an olsun azalmayan bir uygulama olması oldukça anlaşılır geliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı