Sosyal Medya

Instagram Hikâyeleri Nasıl Kaydedilir?

Instagram hikâyeleri Snapchat’ın çok benzer özelliğinin bir vuruş olarak başladı, ancak dünya çapında 500 milyondan fazla günlük aktif hikâye kullanıcısı ile inanılmaz derecede popüler oldu. Ayrıca, her bir görüntüyü veya videoyu bağımsız olarak kaydederek veya tüm hikâyeyi tek bir video olarak indirerek hikâyelerinizi telefonunuzun fotoğraf kütüphanesine kaydedebilirsiniz. İçeriği Twitter gibi başka bir sosyal medya platformuyla paylaşmak istiyorsanız bu yararlıdır. Ancak, başka birinin hikâyesini kaydetmek istiyorsanız, biraz daha karmaşıktır. Diyelim ki arkadaşın hikâyeleriyle ilgili bir video yayınlıyor.

Doğal olarak izlemek ve daha sonra uygulamanın dışına bakmak için indirmek istiyorsunuz. Ancak, uygulamanın kendisinde bir ‘hikâye’ kaydetmek için bir seçenek yoktur. Neyse ki diğer uygulamalar daha sonraki bir tarihte incelemek için bir video veya fotoğraf kaydetmenize yardımcı olmak için buradayız. Yani burada bir iPhone (İOS) veya bir Samsung (Android) gibi farklı bir telefon türüne bağlı olarak bunu nasıl yapabilirsiniz.

İOS Hikâye İndirme Nasıl Yapılır?

App Store’a gidin ve İnstagram için Repost Story indirin. Uygulama oldukça basittir, sadece fotoğraf kitaplığınıza erişim sağlayın ve ardından bir İnstagram kullanıcı adı arayın. Bu uygulama aynı zamanda Anonim hikâyeleri izlemek için izin verir, böylece ezmek izlerken asla bilemezsiniz. Story Creator aracı ayrıca eski fotoğraflarınızı veya videolarınızı yeni bir tarihle yeniden oluşturmanıza yardımcı olur.

Android Hikâye Kaydetme Nasıl Yapılır?

Kullandığımız Android uygulaması Google Play Store’dan ücretsiz olarak kullanılabilir. Buna Story Saver, denir. İos’ta Repost Story ile olduğu gibi, başlamak için İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Ana sayfa size takipçilerinizin yayınladığı tüm hikâyeleri gösterir, ancak arama çubuğundaki diğer kullanıcıları da arayabilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçin ve ardından Kaydet’e dokunun. Fotoğraflarınıza bakarken fotoğraf Story Saver klasöründe görünecektir. Bir hikâyeyi nasıl kaydettiğinize bakılmaksızın, bunu gönderen kişinin izniyle yaptığınızdan emin olmak en iyisidir. İçeriği kendi hikâyenizde veya feed’inizde paylaşacaksanız bu özellikle önemlidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı