Sosyal Medya

İnstagram Hikayelerinde Netflix Posteri Nasıl Paylaşılır?

Gün geçtikçe sosyal medya platformlarına olan ilgi her daim artış göstermiş ve bu şekilde kişilerin yanı sıra artık firma olarak da bu platformlara kayıt olunmuştur. Bu gibi rağbet unsurlarını gören uygulama üreticileri ve büyük uygulamalar, özellikle İnstagram’ın bu özelliğinden faydalanmak istiyorlar. Zaten Netflix bu yönde yaptığı çalışma ile önemli bir adım atmış oldu. İnstagram hikâyelerinde kullanıcılarının dizi ve filmlerin posterlerini paylaşmasını sağlayarak, bu yönde önemli bir adım attılar. Peki, İnstagram hikâyelerinde Netflix posteri nasıl paylaşılır? Sizlere bundan bahsedelim.

İnstagram Hikâyelerinde Netflix Afişi Paylaşmak

İnstagram Story’si olarak da bilinen hikâyeler, oldukça tutulan bir özellik oldu ve bu özellik sayesinde kullanıcılar her anını bu tür kısa videolarla İnstagram uygulamasında paylaşıyor. Peki, İnstagram hikâyesinde Netflix posterini paylaşmak için ne yapmak gerekir? Şimdi sizlere bundan biraz bahsedelim.

  • Öncelikli olarak izlediğiniz film veya diziler içerisinde bir parça paylaşmanız mümkün değil. Yalnızca bu dizi ve filmlerin tanıtım afişlerini, posterlerini paylaşabiliyorsunuz.
  • Bunu gerçekleştirmek için, seyrettiğiniz film veya dizinin yanında yuvarlak ikon içerisinde “i” harfi bulunan bir ikon daha bulunur. Bu ikona basınız.
  • Daha sonra karşınıza yayımlama ile ilgili bazı seçenekler çıkacaktır. Burada afişi veya posteri nerelerde paylaşma şansınız olduğu yazar.
  • Buradan İnstagram’ı seçtiğinizde, poster İnstagram hikâyesine yönlendirilmiş olur.
  • Daha sonra üzerinde belirli değişikliklerde yaparak, hikâyenizi yayımlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsedildiği gibi aşamaları dikkatle uyguladığınızda, İnstagram hikâyelerine Netflix afişi paylaşmak için gerekli tüm adımları gerçekleştirmiş olursunuz. Bu şekilde sevdiğiniz bir dizi veya filmi kolay bir şekilde İnstagram hikâyelerinde arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz. Ancak filmlerden veya dizilerden herhangi bir kesit paylaşma imkânının olmadığını sizlere belirtmek isteriz. Bu şekilde kolay bir story paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı