Sosyal Medya

Instagram Hikayelerini Etkili Kullanmanın 5 Yolu

Sosyal medya platformu Instagram her geçen gün büyümeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha hızlı büyümüştü. Artan kullanıcı kitlesiyle birlikte pek çok kişi için bir gelir kapısı haline gelen Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi de Hikaye özelliği. Peki Instagram Hikayeleri daha etkili nasıl kullanılabilir. 

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi olan Instagram Hikayeler özelliği pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Instagram Hikayeler ile birlikte kullanıcılar  daha popüler hale gelebiliyor. İşte Instagram Hikayeleri daha etkili kullanmanın yolları. 

1 – Kendiniz Olmaya Gayret Gösterin

Sosyal medya devi Instagram kullanıcıları, Instagram profillerinde günlük yaşantılarından farklı bir imaj vererek, popüler hale gelmeye çalışıyor. Instagram Hikayeleri daha etkili kullanmak için kendiniz olun. Yapılan araştırmalara göre insanların hikayelerinde kendileri olmaları gerektiğini ve hikayelerin toplulukları ile aralarındaki ilişkileri beslediklerini ortaya koyuyor. 

2 – Günlük Paylaşımlarınızı Yapın

Instagram Hikayeler ile yapılan paylaşımlar 24 saat içerisinde siliniyor. Instagram Hikayeler’in en önemli özelliği ise paylaşımların günlük olması. Bu nedenle hikayelerinizin daha doğal, anlık bir yaklaşımlarla atılmalı ve paylaşımın orada kalması uzun süre durması için bir sebebi olmamalı. 

Bir eğlenceye, bir tatile ya da bir başka yere gittiyseniz bu etkinliğinizi tekrar tekrar hatırlatmak için gönderi paylaşmanız daha doğru bir adım olacaktır. Instagram Hikayelerinde ayrıca yemek yemek veya spor yapmak gibi günlük olayları da hikayelerinizde paylaşarak takipçi kitlenizi canlı tutabilirsiniz.

3- Paylaşımlarınızda Belirsizlik Yaratmayın

Instagram Hikayelerinde kullanıcıların görüntüyü durudan aktarmak daha doğru. Paylaşımlarınıza dikkat ederek paylaşımlarınıza kendinizden bir şeyler katın var takipçilerinizin gönderinizi daha tanıdık sanmalarını sağlayın. 

4- Gizlilik Çok Önemli 

Sosyal medya platformları üzerinde gizlilik çok önemli. Tüm sosyal medya kullanıcılarının yüzde 45’inin hesabının gizli olduğu düşünüldüğünde gizliliğin ne denli önemli olduğunu çok daha iyi anlayabiliriz. Eğer ki etkili bir büyüme istiyorsanız ve kitlenizi daha kontrol altında tutmak istiyorsanız gizliliğe önem verebilirsiniz. 

5 Takipçilerle Etkileşim

Instagram Hikayelerinizi daha etkili kullanmak için takipçilerinizle etkileşim çok önemli. Bir takım kurallar koyarak, kötü yorumlardan ya da tacizlerden büyük ölçüde kaçabilmeniz mümkün. Takipçi kitlenizle etkileşime gelerek, kitlenizi daha mutlu edebilir ve genişlemesini sağlayabilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı