Sosyal Medya

Instagram Hikayesine Bakanlar Nasıl Sıralanır?

Instagram Hikayesine Bakanlar Nasıl Sıralanır?

Instagram hikayeleri birçok kişi için olmazsa olmaz özelliklerden birisidir. Bireysel olarak hikayeler kullanıldığı gibi kurumsal olarak da Instagram hikayeleri kullanılıyor. Hikayeler ne kadar çok kişi tarafından görüntülenirse kullanıcılar o kadar çok mutlu oluyor. Peki Instagram hikayesine bakanlar nasıl sıralanır? Sık sık Instagram’da hikaye paylaşıyorsanız, paylaşmış olduğunuz hikayelerin kimler tarafından görüldüğünü sık sık kontrol edersiniz. Üstelik bunun yanında hikayelerinizin diğer kullanıcılarda hangi sıklıkta ve neye göre oluştuğu da yine en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Instagram hikaye algoritması nasıl işliyor?

Instagram’ın algoritması oldukça başarılı bir şekilde hikayelerin listelenmesini sağlıyor. En çok kimlerle etkileşim kuruyorsanız yani paylaşımlarını beğeniyor, yorum yapıyor ve kaydediyorsanız bu kişiler sık sık sizin karşınıza çıkartılıyor. Ayrıca hikayenizin kimler tarafından görüldüğünü de yine sizlerin davranışlarıyla belirleniyor. Yani paylaştığınız hikayeleri kontrol sıklığı da sıralamayı belirleyen etkenler arasında yer alıyor.

Instagram hikaye algoritması ilgi, zamanlama ve ilişki ile ilgili konuları da baz alarak bu gösterimleri sağlıyor. Yani Instagram algoritması birçok farklı etkenleri bir araya getirerek hikayenize bakanları sıralıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı