Sosyal Medya

İnstagram Hikâyesine Test Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikaye (Story) Özelliği Nedir?

Sosyal medya sitelerinin gelişimine, hatta sosyal paylaşım sitelerinin son on yıldaki gelişimine baktığımızda hayatımıza birçok terim ve kelimenin girdiğini görmeye başlamak, aslında insanoğlunun teknolojiyi ne kadar ileri götürebileceği hatta teknolojiyi bile kendine benzetebileceğinin en önemli kanıtı olmaktadır. Bu teknolojik gelişmelerin hemen hemen hepsinde, bilgisayar teknolojisinin önemi oldukça büyüktür. Bu teknoloji gerek mobil alanda, gerek internet alanında gerekse çalışma alanında önemli etmenlerin oluşmasında büyük pay sahibidir. Mobil yazılım alanları telefonların artık olmazsa olmazı haline geldiyse de, teknolojik yeniliklerin hala sürüyor ve gelişiyor olması da bu konulardaki sınırın hiçbir zaman olmadığının en net kanıtıdır. İnstagram zaten sosyal paylaşım alanında bir çığır açmış web sitesi olmasıyla beraber şuanda birçok yenilik ve özelliğe de ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bu özellikler sosyal medyayı aktif olarak kullanan insanlar açısından oldukça önem arz eden konulardır.

İnstagram özellikleri içerisinde, diğer sosyal paylaşım sitelerinin kullandığı özelliklerden farklı olarak bazı özellikleri kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Bu özelliklerin başında, pek dikkat edilmeyen ama kullanıcılar için hayati derecede önem taşıyan STORY (hikâye) özelliği herkesçe çok beğenilmiştir. Bu özellik sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanan kişilerin, kendi hayatlarıyla ilgili veya yaptıkları paylaşımlarla ilgili mini not ekleme özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özellikler tabii olarak kullanıcılar dışında, İnstagram’ı pazarlama ve satış yeri olarak gören şirketlerin işine de gelmektedir. Pazarladıkları veya satışını yapmak istedikleri ürünleri hem pazarlarken hem de ürün hakkında minik notlar, minik anketler hazırlayarak kullanıcıların nabzını tutmaktadırlar. Bu sayede hem ürünleri hakkında detaylı bilgileri kullanıcılara sunmakla beraber, yüksek paralar harcayarak yapmaları gereken kamuoyu araştırmalarını ve piyasa araştırmalarını ücretsiz bir biçimde yaparak doğru pazarlama stratejilerini geliştirmektedirler. Sizlere bu makalemiz de İnstagram STORY Özelliğine Anket Nasıl Eklenir? Onu anlatacağız.

İnstagram Story Özelliğine Anket Ekleme Nasıl Yapılır?

Anket sektörü oldukça aktif ve on binlerce kullanıcının yüksek bir biçimde kullandığı alanların başında gelmektedir. Özellikle İnstagram Story Metnine Anket Ekleme işi son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunun popüler hale gelmesinin aslında sosyal etkileşim ile doğrudan bağlantısının olduğunu düşünebilir. Aktif bir içimde İnstagram kullanan ünlü veya kişilerin bu özellik sayesinde halkça tutulmasının arttırmak istemeleri ve diğer şekilde aktif bir kamuoyu araştırmaları yapmak istemelerinin önemli etkisi olduğunu düşünmekte yarar vardır. Sosyal medya üzerinden yayınlanan anketler ve görüş paylaşımlarının insanların genel fikirlerine dair önemli veriler olduklarını anlamak çok da zor olmayacaktır.

Bu özelliği kullanmak için çok fazla işlem yapmanıza gerek yoktur. Eklediğiniz STORY metninin yanındaki kutucuğa tıklayarak anket oluşturmak istiyorum butonuna tıklayacaksınız. Ardından karşınıza gelecek formu doldurduktan sonra istediğiniz anket oluşturulmuş olacaktır. Anlık olarak sonuçları sayfanızdan da izleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı