Sosyal Medya

İnstagram Hızlı Yanıtlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bildiğiniz üzere İnstagram sosyal medya platformu her gün yeni güncellemeleri ile kullanıcıları için çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Yaptığın güncellemelerden biri olan “Hızlı Yanıt” özelliği insanların aralarında sosyalleşirken daha rahat iletişim kurmasına yardım ediyor. Bu sayede “Direct Message” üzerinden kişilere daha hızlı ve pratik şekilde mesaj yazmak mümkün oluyor.

İnstagram Hızlı Yanıt Özelliği Ne İşe Yarar? ve Nedir?

Her gün yeni güncellemeler yapan İnstagram, yeni sürümlerinde kullanıcılarına birbirinden farklı özellikler sunmaktadır. Sosyal medya ağı yapmış olduğu ek uygulama özelliğinden sonra hızlı yanıt özelliği ile kullanıcılarını sevindirmeyi başardı. İnstagram hızlı yanıt sayesinde konuştuğunuz kişiler ile sık sık kullandığınız cümleleri taslak haline getirebilir ve mesaj olarak gönderebilirsiniz. Bu taslaklara ulaşarak kolay bir şekilde mesajları göndermeniz mümkün olacaktır. Kısaca yeni güncelleme sizlerin mesajlaşırken daha az zaman harcayarak konuşmalarınızı gerçekleştirmenize yardım etmektedir.

Peki İnstagram Hızlı Yanıt Taslağını Nasıl Oluşturabiliriz?

İnstagram üzerinde hızlı yanıt taslağı oluşturmak için yapmanız gereken ilk işlem “Direct Message” bölümüne girdikten sonra bir kişi ile konuşma başlatmak olacaktır. Mesaj yazma yerine geldikten sonra artının üzerine dokunup baloncuk içerisinde üç nokta simgesini seçmelisiniz. Bunun hemen ardından açılan pencerede kısayol kısmına istediğiniz bir başlık yazabilir ve ikinci mesaj bölümüne kullanacağınız yazıyı girebilirsiniz. Burada yazılan kısayol bir nevi başlık gibi düşünülebilir. Mesaj bölümü ise kişiye göndermek istediğiniz cümleden oluşmalıdır. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra sağ yukarı köşede kaydet üzerine dokunduktan sonra İnstagram hızlı yanıt taslağı aktif hale gelmiş olacaktır. Taslağı kullanmak için yine artının üzerine bastıktan sonra baloncuk içerisindeki üç noktaya dokunmalısınız. Açılan pencerede isterseniz yazdığınız mesajı yollayabilirsiniz. Fakat size bir taslak yetmiyorsa ekranda artının üzerine dokunarak yeni bir tane daha taslak kaydedebilirsiniz. Yazmış olduğunuz taslaklar karşınıza kısayol da belirttiğiniz isim ve yazdığınız mesaj olarak çıkacaktır. Kısayol bölümü sayesinde mesajlarınızı kategori haline getirebilirsiniz. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde yazacağınız mesajları bulma ve aynı zamanda gönderme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı