Sosyal Medya

Instagram İşletmesi Nasıl Oluşturulur?

Zaten kişisel nedenlerden dolayı Instagram kullanıyorsanız, neden işiniz için kullanmıyorsunuz? Instagram, 2016 yılında bir işletme profili oluşturma seçeneğini ortaya koydu. O zamandan beri, sosyal medya pazarlamacıları platformu avantajları için kullanıyorlar.

Instagram’ı işletmenizin daha büyük sosyal medya pazarlama stratejisinin bir parçası haline getirmek, ekranın yalnızca birkaç dokunuşunu alır.

Instagram İş Profili Nedir?

İşletmeniz için profesyonel bir Instagram profili oluşturmak, pazarlamacılar, potansiyel müşteriler ve müşteriler için avantajlar sağlar. 2017 itibariyle Instagram’da kayıtlı 25 milyon işletme vardı.

Instagram iş profilleri, Instagram hesaplarının işletmeler olarak tanınmasını isteyen markalara sunduğu ücretsiz bir özelliktir. Bu profiller, analitiklere erişim, reklam hedefleme ve bir iletişim düğmesi gibi kişisel profillerden daha fazla özellik sunar.

Bir işletme profilini nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bir Instagram iş profili oluşturmak için adım adım bir rehberin yanı sıra sahip olmakla birlikte gelen avantajlardan daha fazlasını gözden geçireceğiz.

instagram işletme hesabı geçme

Instagram İş Profilinin Avantajları

Bir işletme profili oluşturma kolaylığı sizi harekete geçmeye ikna etmediyse, belki de bununla birlikte gelen avantajlardan bazıları olacaktır.

Instagram reklamları, işletme profili olan kullanıcılar için bir seçenektir. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi reklam vermek için başka bir platforma ihtiyacınız varsa, Instagram’da reklam vermek profesyoneller için kolaydır.

Kişi düğmeleri bir iş profiline uygulanabilir. Bu özellik sayesinde, profilinizi ziyaret edenler, sizinle iletişim kurmak için sayfadan ayrılmak zorunda kalmazlar. Bunun yerine, yalnızca sağladığınız iletişim bilgilerinden birini seçip hızlıca ulaşabilirler. Müşteriler uygulamada kalmayı tercih ederse, her zaman Instagram DM gönderme seçeneğine sahiptir.

Instagram Hikayelerindeki bağlantılar, 10.000’den fazla takipçisi olan işletmeler için kullanılabilir. Bu özellik, yalnızca bir kez doğrulanmış Instagram hesapları için kullanılabilir olduğunda, sitenize doğrudan ticari işletme profilinizden trafik çekmenin başka bir harika yoludur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı