Sosyal Medya

Instagram Kronolojik Sıralama Geri Dönüyor!

Instagram kronolojik sıralama tüm kullanıcılar tarafından sevilen bir sıralama çeşidiydi. Instagram, yaptığı güncelleme ile kronolojik sıralamayı değiştirmiş, paylaşımların anasayfada kendi algoritmasına göre sıralanmasını sağlamıştı. Büyük tepki çeken değişimin sonucunda nihayet Instagram kronolojik sıralama üzerine tekrar çalışmaya başladı.

Instagram dünya üzerinde en sevilen sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Bu başarının sırrı Instagram’ın kendisini devamlı yenilemesinde ve kullanıcılarının ne istediğini önemseyerek bu konu üzerinde güncellemeler yapmasında gizli. 

Yine de zaman zaman kullanıcılarını kızdıran kararlar alabilen Instagram kronolojik sıralama düzenini kaldırıp, gönderileri kendi oluşturduğu algoritmaya göre sıraladığında büyük tepki çekmişti. Bu özellik sebebiyle sevdiği insanların paylaştığı son gönderileri göremediğini belirten kullanıcılar, yıllardır Instagram’ın eski kronolojik düzeni geri getirmesini umut etse de popüler uygulama kararından geri adım atmıyordu.

Instagram Kronolojik Sıralama Nasıl Yapılır?

Instagram, Facebook ve benzeri sosyal medya uygulamaları hakkında gerçekleştirdiği sızıntılarla büyük bir üne kavuşan Jane Manchun Wong, Instagram’ın tüm dünyayı heyecanlandıran yeni bir güncelleme üzerine çalıştığını duyurdu. Eğer iddialar gerçeği yansıtıyorsa, uygulama nihayet kullanıcılarının sesine kulak vermiş diyebiliriz. Instagram kronolojik sırayı özleyenleri çok sevindirecek olan bu gelişme, kullanıcıların takip ettiği kişilerin paylaştığı son gönderileri görmesine imkan verecek.

Instagram Anasayfa Sıralaması Değişmeyecek

En son gönderiler sekmesi altında yer alacak olan kronolojik sıralama, tıpkı Instagram’ın özlenen eski sıralamasına benzeyecek. Ana ekran üzerinde pop-up olarak açılacak olan pencere size takip ettiğiniz kişiler tarafından paylaşılan son paylaşımları görmek isteyip istemediğinizi soracak. Eğer Instagram’ın kendi algoritması doğrultusunda sıraladığı yayınlardan memnunsanız, düzeni değiştirmek zorunda değilsiniz. Sonunda kullanıcılarına çok istedikleri bu sıralamaya dair seçenek kurmayı tercih eden Instagram’ın bu yenilikle birlikte kullanıcılarının Instagram üzerinde geçirecekleri zamanı arttırmayı amaçlıyor. 

Instagram henüz resmi olarak bu güncelleme üzerine çalıştıklarını duyurmadı fakat Jane Manchun Wong daha önce doğru çıkan pek çok sızıntıya imza atan, bu alanda oldukça ünlü biri. Dolayısıyla ekran görüntüsü paylaşarak haber verdiği bu yeniliğin gerçek olduğuna inanmak için pek çok sebep var. Bu yeniliğin gelmesini engelleyebilecek tek olasılık test grubu üzerinde denenen yeniliğin olumsuz etki yarattığı sonucuna ulaşılması. Fakat tüm dünyada geri gelmesi dört gözle beklenen bu özelliğin test grubundan geçemeyeceğini düşünmek pek gerçekçi değil.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı