Sosyal Medya

Instagram Kullanıcıları Tarayıcı Üzerinden Mesajlaşabilecek

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram’ın en çok kullanılan özelliği Instagram Direkt Mesaj özelliği tarayıcılar üzerinden kullanılabilecek. 

Sosyal medya devi Instagram tarafından yapılan açıklamada yeni bir test programı başlatıldı. Sadece çok az bir Instagram kullanıcıları tarafından kullanılabilecek olan bu özellik sayesinde kullanıcılar tarayıcılar üzerinden Instagram Direkt Mesaj gönderebilecek ya da alabilecek. Instagram’ı sıkça kullanan ve Instagram üzerinden çok sayıda mesaj alan kullanıcılar Instagram’ın yeni özelliği sayesinde rahat bir nefes alacak.

Instagram’ın tarayıcı üzerinden sunacağı mesajlaşma servisi tıpkı Instagram’ın mobil uygulamasında sunduğu mesajlaşma servisiyle aynı özelliklere sahip olacak. Kullanıcılar tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi Instagram’ın tarayıcı sürümünde de çift tıklayarak beğenme ve bilgisayar üzerinden fotoğraflarını paylaşabilecek. Instagram’ın internet sitesine kullanıcı hesapları ile giriş yapan kullanıcılar tarayıcı bildirimlerini açarak gelen bildirimleri tarayıcıları üzerinden de alabilecek. 

Instagram Kullanıcı Deneyimini İyileştirmeye Devam Ediyor

Facebook ve Facebook’a bağlı sosyal medya uygulamalarının mesajlaşma özelliklerine önem veren Zuckerberg başta WhatsApp olmak üzere tüm servislerin mesajlaşma özelliklerini iyileştirmeye devam ediyor. Facebook, WhatsApp ve Instagram mesajlaşmalarını tek bir platformda toplamak isteyen Zuckerberg ve ekibi bir diğer yandan da Instagram kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çabalıyor. Instagram son olarak kullanıcıların beğeni sayılarını gizlemeyi test etmeye başlamıştı. Instagram’ın bu gizleme özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı