Sosyal Medya

İnstagram Lite Nasıl İndirebilirim?

Instagram çoğu kullanıcı tarafından çok sık bir şekilde kullan sosyal medya platformları arasında yer alan bir platformdur. Instagram Lite indirme işleminin nasıl yapılacağı ile alakalı çok fazla soru sorulmaktadır. Bu uygulamanın indirme işlemini telefonunuzun markasına göre yapabiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 1 milyar aktif kullanıcı Instagram uygulamasını kullanmaktadır.

Instagram Lite kota dostu olarak insanlara destek veriyor. Birçok özelliğin yanı sıra bu özelliğin de kullanıcıların çoğu tarafından beğenildiğini belirtmek isteriz. Ülkemizde çok fazla aktif olmayan Instagram versiyon isminden de belli olabileceği gibi tam bir data hattı canavarı olarak uygulamanın paketlere bindirilmiş olduğu yükleri azaltmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bu versiyon ana uygulama gibi çalışarak aynı zamanda çok fazla fark bulunmuyor. Telefonunuzun markasına göre App Store ya da Playstore bu bağlantı indirmeniz mümkündür.

İnstagram Lite Nedir?

Son yıllarda Instagram kullanıcılarının sayısı oldukça artmıştır. Bu nedenle Instagram yeni yeni uygulamalarla müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Popüler fotoğraf ve video paylaşımları uygulaması olarak Instagram yeni versiyon olarak Instagram Lite versiyonunu ve sürümünü kullanıcılara sunulmuştur. Bu sürüm aynı zamanda kullanıcılara az veri kullanarak hızlı bir şekilde erişim imkanı da sağlıyor.

Ana uygulama olarak 32 MB olan Instagram çıkarılmış olan Instagram Lite sürümü ise yalnızca 573 kB yer kaplamaktadır. Bu nedenle kullanıcılar uygulamadan oldukça memnundur. Bu uygulama ülkemizde çok fazla gelişmemiş olsa da birçok ülkede çok fazla kullanılan uygulamadır. Özellikle Meksika’da çok fazla kullanılan ve kullanıcılarla buluşmuş olan bir sürümdür.

İnstagram Lite Ne İşe Yarar?

Instagram, video ve fotoğraf paylaşımız alınabilen bir platform olarak son yıllarda kullanıcı sayısı olarak oldukça yükselmiş ve kullanılmaya hızla devam etmektedir. Instagram Lite ise uygulamanın geliştirilmiş olduğu bir sürüm olarak ifade edilebilir. Bu sürüm fotoğraf ve hikayeleri keşfet kısmında görüş sunar. Ayrıca Instagram Lite az yer kaplayarak telefonun hafızasını çok fazla doldurmayacaktır.

Instagram Lite sürüm ile video yükleyeceğini ve depolama alanlarında tasarruf sağlayamayacağımızı direk mesaj özelliği olmayacağı da bilinen durumlardan bir tanesidir. Fakat ülkemizde yaygınlaşmasından sonra çok fazla kullanıcının bu sürümü kullanacağını tahmin ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı