Sosyal Medya

Instagram Live Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayeleri, takipçilerinizin haber yayınlarının en üstünde yer alan ve 24 saat boyunca yayınlarınızı yayınlamanıza olanak tanır.

Instagram haber akışı artık Facebook haber akışını kontrol edene benzer bir algoritma tarafından kontrol edildiğinden, Instagram hikayenizi taze tutmak izleyicinizin Instagram uygulamasının en üstünde kalmanıza yardımcı olabilir.

Şu anda sizinle birlikte olmak isteyen herkes (yani, Facebook Live videolarını veya diğer canlı yayın sitelerinden herhangi birini beğenen takipçileriniz), canlıyken izlemek isteyecektir. Siz canlıyken sizinle bağlantı kurarlar çünkü yayın sona erdikten sonra canlı videolar kaybolur.

Bir Instagram Live başlatın

Bir Instagram Live yayını başlatmak için, Instagram haber yayınınızın üstündeki Hikayeniz profil fotoğrafına (yanındaki + işaretiyle birlikte) dokunun. Veya haber bülteninizi aşağı kaydırdıysanız ve artık bu çubuğu göremiyorsanız, Instagram ekranınızın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun.

instagram canlı yayınlar

Bu sizi üç seçenek arasından seçim yapabileceğiniz Instagram Hikayelerine götürür:

Canlı: Yayın sona erdikten sonra kaybolan video

Normal: Fotoğraf veya video 24 saat içinde kayboluyor

Boomerang: Çok sayıda fotoğraftan oluşan hızlandırılmış video

Instagram’ın Canlı yayın özelliğine ulaşmak için parmağınızı Canlı üzerine kaydırmak için kullanın.

Instagram Hikayesi Ayarlarınızı Kontrol Edin

Canlı yayına girmeden önce Instagram Hikayesi ayarlarınızı incelemek istersiniz. Sol üstteki ayar tekerleği simgesine dokunun.

Bu ayarlar, Instagram hikayenizi görmek için kimlerin (veya daha fazla olasılıkla istemezsiniz) istediğinizi ve hikayeniz hakkında size kimin mesaj gönderebileceğini yapılandırmanıza izin verir.

Paylaşılan Fotoğrafları Kaydet ayarının canlı videonuz için geçerli olmadığını unutmayın. Yayından sonra canlı videonuz kaybolur. Yayınınızı kaydetmek istiyorsanız, akıllı telefonunuz için iPhone ekran etkinliğini kaydetmek için Mac için ScreenFlow gibi bir ekran kayıt yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı