Sosyal Medya

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Tüm sosyal medya kanallarında olduğu gibi, dünyanın en büyük görsel ağırlıklı paylaşım mecrası olan Instagram üzerinde de bazen gelen mesajlar rahatsız edici olabilir. Peki, Instagram mesaj istekleri nasıl kapatılır? Hangi yöntemler izlenmelidir? Instagram üzerinden gelen mesajlardan sıkıldınız ve kapatmanın yollarını arıyorsanız, bu soruların kapsamlı cevabına, yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Maalesef ki Instagram, gelen mesajların tamamen kapatılması gibi bir uygulamaya henüz gidebilmiş değil. Aslında bu durum, Instagramla birlikte birçok sosyal medya sitesinin büyük eksiklikleri arasında ve insanların tanımadığı kişilere özel mesaj göndermeleri, had safhaya ulaşmış durumda. Ancak bildirimden rahatsız olmamak için atılacak adımlarla ve mesajları geri çevirme uygulamasıyla, gelen mesajların rahatsızlık düzeyini hafifletmeniz mümkündür.

Bunun için uygulayacağınız yöntemlerden bahsedecek olursak, şunlardan bahsedebiliriz.

Bildirimleri Kapatın

Sürekli mesaj alıyorsanız bunu kesin engellemenin yolu olmadığı için, rahatsızlık düzeyini en aza indirmek için yapacağınız ilk şey gelen bildirimleri sessize almak ve kapatmaktır. Hal böyle olunca mesaj gelmeye devam ediyor olsa da, bildirimler kapalı olacağı için fazla rahatsızlık vermeyecektir.

  • Instagram hesabınıza mobil cihazınızla giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki Instagram Direct mesajlaşma kısmına tıklayın.
  • Tüm mesajlar, alt alta şerit şeklinde gözükecektir. Sessize almak istediğiniz kişinin mesaj kısmına parmağınızı basılı tutarak, “Bildirimleri Sessize Al” seçeneğini seçin.
  • Ya da kişinin profiline girerek, “Bildirimleri Sessize Al” butonunu soldan sağa doğru çekerek bildirimleri sessize alabilirsiniz.

Elbette ki bu yöntem, engellemeyi tercih etmediğiniz kişiler için geçerli bir durumdur. Tanımadığınız ve sizi rahatsız eden kişilerin direk profillerine girerek “Kullanıcıyı Engelle” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan uyarı panelinde de “Engelle” dediğiniz de, o kişiden tamamen kurtulabilirsiniz.

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Mesajları Geri Çevir

Takip listenizde olmayan birisinin size mesaj göndermesi halinde, Geri Çevir özelliğini kullanarak gelen mesajı geri çevirebilirsiniz. Mesajların geri çevrilmesi de kesin çözüm olmasa da, kişiden gelen mesajların bildirimlerini bu sayede de engellemiş olursunuz. Ayrıca kişiden gelen mesajların, sohbetinizden çıkmasını da böylelikle sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında gelen mesaj isteklerini kapatmak, mümkün değildir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı