Sosyal Medya

Instagram Neden Beni Daha Fazla İnsanın Takip Etmesini Engelliyor?

Muhtemelen burada Instagram neden daha fazla kişiyi takip etmemi engelliyor? “Follow” butonuna basıyorsunuz ve hiçbir şey olmuyor. Olduğu gibi kalır ve hala “Takip et” diyor. Bu, Instagram tarafından ek hesapların izlenmesi nedeniyle geçici olarak engellenmiş olduğunuz anlamına gelir. Rahatlayın! Oldukça yaygın, birçok sosyal medya yöneticileri de dahil olmak üzere, hepimizin başına gelir ve geçicidir. Bazı durumlarda, Instagram aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi tam olarak neyi yanlış yaptığınızı size söyleyecektir.

,Instagramda Fazla Kişileri Takip Edilmesini Neden Engelliyor?

Instagram neden takip etmemi engelliyor?

Instagram’ın neden daha fazla hesap takip etme yeteneğinizi engellemesinin üç nedeninden biri olabilir.

Çok Hızlı Hesabı Takip Etme

Temel olarak, takip işlemini çok hızlı gerçekleştirdiniz. Instagram, spam gönderenlerin ve botların platformlarında çok fazla yayılmasını önlemek amacıyla bir sonraki hesabı izleyebilmeniz için belirli bir süre beklemenizi gerektirir. Bazen kullanıcılar agresif bir moda girebilir ve yeni bir hesap açarken olduğu gibi onlarca hesabı hızla takip eder. Bu gibi durumlarda, kullanıcılar Instagram’ın dikkatle izlediğini (ya da saymayı) fark etmeyebilir. Dolayısıyla, Instagram onların platformlarına girmenizi isterken, belirli eylemlerle ona hükmetmenizi istemezler. İnsanları takip ettiğiniz temposu yavaşlatmanız yeterli.

Çok Fazla / Aşılmış Saat Başına Sınırı Takip Et

Muhtemelen çok fazla insan takip ettiniz ve sınırı aştınız. Şimdi, Instagram daha fazla hesap izlemenize izin verene kadar tanımsız bir süre beklemeniz gerekecek. Aşağıdaki hesaplara çok hızlı şekilde benzer olan Instagram, kısa sürede çok sayıda hesabı takip ederek potansiyel olarak bot benzeri davranış olarak algılar. Bunun yerine bir kitap okuyun ve birkaç saat içinde Instagram’a dönün. Her şey yoluna girecek.

Maksimum Takip Sayısı Sınırı’na Ulaştınız

Instagram sadece 7.500 hesabı takip etmeni sağlar. Instagram’da 7.500’den fazla kullanıcıyı takip etme hakkında ayrıntılı bir açıklama için Instagram destek ekibine ulaşın.

 

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı