Sosyal Medya

Instagram Nedir ve Nasıl Çalışır?

Instagram, günümüzün en büyük sosyal ağlarından biridir, ancak herkes buna aşina değildir. Sosyal medyayı kullanmıyorsanız, Instagram’ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz.

Bu makale Instagram ile ilgili genel bir bakış sunar. Bunun ne olduğuna, insanların ne için kullandığına ve daha fazlasına bakacağız. Sonunda Instagram’ın nasıl çalıştığını iyi anlamanız gerekir.

Instagram Nedir?

Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir sosyal ağ hizmetidir. İlk olarak Ekim 2010’da iOS’de piyasaya sürüldü ve Nisan 2012’de Android’de kullanıma sunuldu. Facebook hizmeti Nisan 2012’de satın aldı ve o zamandan beri sahip.

instagram nasıl kullanılır 2019

Çoğu sosyal medya uygulaması gibi, Instagram da ilgilendiğiniz kullanıcıları takip etmenize izin verir. Bu, ana sayfada, takip ettiğiniz herkesten gelen son yayınları gösteren bir yayın oluşturur. Yazıları beğenebilir ve onlara yorum yapabilirsiniz.

Sürekli olarak sayfanızda kalan normal fotoğraf ve videoları yayınlamaya ek olarak, Instagram da Hikayeleri destekler. Snapchat’i kullandıysanız, bunlara aşina olacaksınız. Hikayeler, bir dizi içinde bir veya daha fazla fotoğraf ve video klip göndermenize olanak sağlar. Herkes bunları 24 saat boyunca görebilir, sonra süresi dolar.

Bunun yanı sıra Instagram, doğrudan mesajlaşmayı da destekler, böylece arkadaşlarınızla özel olarak sohbet edebilirsiniz. İlgilendiğiniz başka şeyleri görmek için profilleri de keşfedebilirsiniz. Aşağıda tüm bunların nasıl çalıştığını size göstereceğiz.

Instagram Nasıl Çalışır?

Hizmeti kullanmaya başlamak için bir Instagram hesabına kaydolmanız gerekir. Facebook ile giriş yapabilir veya adınızı, e-posta adresinizi girebilir ve bir kullanıcı adı ve şifre belirleyebilirsiniz.

Bu yapıldıktan sonra, Android için Instagram veya iOS için Instagram indirmelisiniz. Ayrıca, temelde mobil uygulamanın bağlantı noktası olan Windows 10 için Instagram uygulamasını da yükleyebilirsiniz.

Instagram’da masaüstü sitesi varken, oldukça sınırlı. Özet akışınıza göz atmak için fena olur, ancak Instagram bir akıllı telefon üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı