Sosyal Medya

İnstagram Paylaşımlarını Yoruma Kapatma

İnstagram Paylaşımlarını Yoruma Kapatma

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, her geçen gün kullanıcılarına daha fazla yetki vererek hayatlarını kolaylaştırıyor. Kullanıcı hesabı üzerinde daha fazla yetki isteyen hesabını daha kapsamlı kontrol etmek isteyen kişiler için birçok alternatif geliştirildi. Birçok kullanıcı kendilerini rahatsız eden yorumlardan şikayet etmiştir. Bu tür rahatsız edici yorumları görmek istemeyen kullanıcılar, İnstagram paylaşımlarını yoruma kapatma özelliğinden yararlanabilir.

İnstagram paylaşımları yoruma nasıl kapatılır?

İnstagram paylaşımlarını yoruma kapatma için çok küçük bir işlem yapmanız gerekiyor. Gönderilerinizi yoruma kapatmadan önce isterseniz yorum yapan kullanıcıları sınırlandırabilirsiniz. Yani gönderilerinize kimlerin yorum yapacağını seçebilirsiniz. Bunun için hesabınıza girerek ayarlar bölümünden yorum kontrolleri kısmına gelerek kimlerin yorum yapabileceğini belirleyebilirsiniz.

Tüm gönderilerinizi yoruma kapatmak istiyorsanız yine Instagram hesabınıza girerek gelişmiş ayarlar kısmına geçmeniz gerekiyor. Gelişmiş ayarlar bölümüne geldikten sonra “Yorum yapmayı kapat” seçeneğini seçerek gönderilerinize yorum yapılmasını kapatabilirsiniz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi isterseniz komple yorum atılmasını kapatmak yerine yorum yapabilecek kullanıcıları da belirleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı