Sosyal Medya

Instagram Profiline Twitter Linki Nasıl Eklenir?

Instagram Profiline Twitter Linki Nasıl Eklenir?

Dünyanın sosyal medya çevresinde döndüğünü artık bilmeyen yoktur sanırım. Son yıllarda Facebook’un yaptığı atılımlardan daha fazla atılım yapan sitelerin başında Twitter ve Instagram gelmektedir. Özellikle Instagram anlık resim paylaşma servisleri içerisinde en popüler olan sosyal medya servis sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Ayrıca anlık yazı ve durum paylaşımı içinde Twitter, yıllar içerisinde oldukça popüler bir sosyal medya uygulaması haline gelmiştir. Birçok ünlü ve tanınmış kişinin de Instagram üzerinden anlık resimlerini paylaşmasıyla, popüler hale gelmiş uygulamanın aslında tarihi çok da kısa değildir. Daha doğrusu resim çekip paylaşma özelliği hayatımıza son altı yedi yılda girmiş bir sosyal medya etkileşimidir.

 

Anlık resim çekme etkileşimi, Facebook’da Selfie denilen olayla başlamıştır. Hatırlandığı üzere Facebook ilk çıktığında, eski okul veya mahalle arkadaşlarının toplandığı ve insanların iletişim kurma amacıyla kullandığı bir sosyal ağ idi. O yıllarda birçok sosyal ağ mevcuttu. Badoo, Yonja, Perfspot gibi popüler ağlar güncelliğini korurken aradan Facebook diye bir uygulama çıktı ve hepsini piyasadan sildi. İşte Facebook ilerleyen yıllarda Selfie denilen olayı da başlatan sosyal medya uygulaması oldu. Herkes anlık öz çekim yaparak, kendi profilinde paylaşmaya başladı ve bir anda milyarlarca insanın yapmaya başladığı çılgınlığa dönüştü. İşte bu çılgınlıkta, Instagram denilen anlık resim paylaşımı gerçekleştiren Sosyal medya uygulamasının doğmasına sebep oldu.

 

Twitter ve Instagram birbiri ile o kadar iç içe geçti ki, birçok ünlü ve fenomen bu iki sosyal medya uygulamasını birlikte kullanmaya hatta etkileşimli bir şekilde kullanmaya başladı. Anlık tatil paylaşımlarını Instagram üzerinden, fikir ve düşüncelerini ise Twitter üzerinden paylaşmaya başlayan ünlülerin bu akımına da milyonlarca insan kapıldı. Sizlere Instagram profiline Twitter adresi nasıl eklenir bu yazımız da onu anlatacağız.

 

Instagram Profiline Twitter Adresi Eklemek

Aslında Instagram profiline Twitter adresi eklemek oldukça kolaydır. Bu işlemi yapmak için öncelikle Twitter adresine girip Twitter adresinizi bulmanız gerekmektedir. Bunun için profil sayfasından veya ayarlar sayfasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca tarayıcı çubuğunda da şahsınıza ait Twitter adresi yazmaktadır. Kendinize ait Twitter adresini kopyaladıktan sonra, Instagram sayfanıza gidiyorsunuz. Instagram sayfanızda Ana Sayfa’da Profil Bilgilerini Güncelle veya Ayarları Güncelle sekmesini göreceksiniz. Bu tabletler de veya notebooklarda ekran görüntüsü olarak farklı olabilir. Bazı yerlerde İnternet Sitesi veya Biyografi sekmesi şeklinde de görünebilir. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sekmeleri bulduktan sonra, adınızın ve soyadınızın altında web sitesi sekmesi olacaktır. Twitter adresinizi kopyala yapıştır yolu ile oraya eklemeniz yeterli olacaktır. Artık Twitter adresiniz, Instagram da görünmeye başlayacaktır.

 

Instagram hesabınızda ek olarak bazı değişiklikler de yapabilirsiniz. Alt sekmeler de bağlı hesaplar menüsünden istediğiniz hesabınızın ve adresinizin linkini, Instagram profilinize ekleyebilirsiniz. Bu eklenebilecek adresler genellikle tüm sosyal paylaşım sitelerinin adresleri olmakla beraber iş yeri adresleriniz, kendi kişisel web siteleriniz, e-posta adresleriniz, konum belirten adresleriniz de olabilir. Ek olarak story denilen bölümlere de bunlarla ilgili adresleri ekleyebilir, konumunuz ile ilgili herhangi bir sosyal paylaşım sitesinin adresini veya Foursquare linkini de bu bölümlere ekleyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı