Sosyal Medya

Instagram Sahte İçerik Özelliğini Devreye Soktu!

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve pek çok kişi için önem arz eden sahte içerik uyarısı güncellemesi, Instagram için devreye girdi!

Bağımsız teyit merkezleri tarafından yapılan teyitler ve bildirimler ile pek çok yanıltıcı haber için uyarıda bulunacak olan Instagram, sahte haberlerin ve içeriklerin önüne geçmeye çalışıyor. Yanıltıcı paylaşımlara denk gelen kullanıcılar için bir uyarı yapacak olan Instagram, oldukça hızlı bir güncelleme ile karşımıza çıktı diyebiliriz.

Yapılan yeni güncelleme, pek çok teyit merkezi tarafından ele alınarak kişilerin karşısına çıkacak ve bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşmadan sorunlar çözülmüş olacak. En azından değişimleri de bu sayede görmüş olacağız. Çünkü insanlar o kadar çok yanıltıcı habere maruz kalıyor ki, güncel olarak ve farklı yaklaşımlar yakalayarak ön plana çıkarılan seçimleri de kendi içinde değerlendirebiliyor.

Anlık uyarılar ile kullanıcılara bildirim gidecek!

Bu yüzden olası yanıltıcı haberlerin önüne geçmek için doğrudan Instagram tarafından sunulan ve insanlar için bir çeşit çözümcül olarak duruma yaklaşan bir anlayış sergileniyor. Bakalım süreç nasıl işleyecek?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı