Sosyal Medya

Instagram Şifremi Unuttum – Şifre Yenileme İşlemi

İçerisinde milyarlarca kullanıcıyı barındıran ve bilinen en popüler sosyal medya uygulaması ünvanına sahip olan İnstagram, her geçen gün çıkardığı yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Teknolojinin sosyal medyadaki etkisini de sürekli olarak görmekteyiz. Günden güne gelişen teknoloji ve sosyal medya akımı ile beraber Instagram’da hız kesmeden değişmeye devam etmektedir. Fakat bu değişim bazen kullanıcıların aklını karıştırabilmektedir. İnstagram şifresini değiştirme de zorluk yaşayanlar, hesabı çalınanlar ve bu konu hakkında ne yapacağını bilmeyenler, yeni bir hesap açmaya çalışırken hata ile karşılaşanlar ve hesapları taklit hesap nedeniyle haksız yere kapatılanlar… Saymakla bitmeyecek birçok sorunun cevabını internet üzerinden araştırma yaparak bulmaya çalışan kullanıcılar çoğu zaman hayal kırılığına uğramaktadır. Çünkü internet sorguları, düzgün yapılmadığı takdirde faydasız birçok bilgi barındırmaktadır. O yüzden aramak istediğiniz, ihtiyacınız olan çözümü bulabilmek için doğru kelimeleri seçmeniz gerekmektedir.

Bu makaleyi okuma sebebinizin instagram şifrenizi unuttuğunuz varsayarak yazıyorum. Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile hayatımızda pek çok değişiklik yaşandı. Artık birçok platformda hesabımız, aynı platformlarda bir gerçek bir de insanları takip edip neler yaptığını öğrenmek için kullandığımız hesabımız derken birçok hesaba sahip olduğumuz gerçeği ortaya çıkıyor.Her hesap için farklı bir şifre koymak güvenlik açısından oldukça önemlidir. Genellikle aynı şifreyi koyan insanlar bir kere deşifre olduğu zaman bütün hesaplarını eş zamanlı olarak kaybetme riski ile karşı karşıya kalıyor. Bunun bilincinde olan kullanıcılarsa her hesabı için farklı bir şifre kombinasyonu oluşturuyor. Fakat bu durum ileriki zamanlarda şifreyi unutmaya da yol açabiliyor. Her hesabımızın şifresini not almadığımıza göre günün birinde şifrelerimizi unutmamız pek de şaşırılacak bir durum değil.

İnstagram Şifre Yenileme

 Şifremizi unuttuğumuzda ne yapmalıyız? Pek çok insan gibi bizler de şifrelerimizi unutabiliriz. Bunun için yapmamız gereken instagram uygulamasının giriş kısmında yer alan şifremi unuttum yazısına tıklamak. Daha sonra hesabı oluştururken güvenlik amaçlı e posta veya telefon numarası hangisini yazdıysanız onun yardımına ihtiyacımız olacak. Şifremi unuttum yazısına tıkladıktan sonra karşımızda çıkan boşluğa kullanıcı adımızı yazmamız gereklidir. Daha sonra telefonumuzu yazdıysak telefonumuza, e postamızı yazdıysak da e postamıza bir kod gelecektir. O kodu boş ekrana yapıştırarak yeni şifremizi kolaylıkla oluşturabiliriz. Şifre unutmanın size değil insanlara has bir özellik olduğunu hatırlatarak keyifli internet sörfü dilerim. Sağlıcakla.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı