Sosyal Medya

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Bazı durumlarda Instagram’da mesaj ve fotoğrafı bilerek ya da yanlışlıkla silmiş olsak da, bunları tekrar geri getirmek ihtiyacı hissedebiliriz. Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir? Başlıklı yazımızda, silinen mesajları geri getirme hakkında detaylara yer verdik.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Her ne kadar internet üzerinde yayın yapan bazı web siteleri veya uygulamalar Instagram silinen mesajları geri getirme adına bir takım iddialarda bulunsalar da, hemen belirtelim ki böyle bir şeyin mümkünü yoktur.

Böyle bir şeyin mümkün olmaması sebebiyle, hiçbir site ya da uygulamaya hesap bilgilerinizi girerek, boş yere hesabınızı riske atmamanızı tavsiye ederiz. Bu siteler ya da uygulamalar, Instagram kullanıcı bilgilerini ele geçirerek, farklı amaçlar ile kullanılmak ya da size tekrardan parayla satılmak amacını taşımaktadır. Hali hazırda Instagram silinen mesajları geri getirmek için mevcut bir yöntem olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ki böyle bir yöntem, şuanda Facebook ve Twitter’da dahil olmak üzere, hiçbir sosyal medya sitesinde bulunmamaktadır.

Silinen Mesajlara Ulaşmanın Tek Yolu

Instagram üzerinden kendinizden sildiğiniz özel mesajlara ulaşmanın, kesin olmasa da basit bir yolu olduğunu söylemek mümkündür. Göndermiş olduğunuz mesajları sizin geri getirme imkanınız olmasa da, tavsiye edeceğimiz basit bir yöntemle ulaşma ihtimalinizin olduğunu belirtelim.

Bu mesajlara ulaşabilmenin tek yolu, mesajlaşmış olduğunuz kişiye ulaşarak, mesajlaşma içeriğini sizinle paylaşmasını istemektir. Bunun dışında size Instagram’da sildiğiniz mesajlara ulaşabileceğinizi söyleyerek hesap bilgilerinizi isteyen uygulama ve web siteleri olursa, bunlardan kesinlikle uzak durun. Mesaj attığınız arkadaştan mesajların ekran görüntüsünü ya da kopyasını istemekten başka o mesajlara ulaşmanın kesinlikle başka bir yolu bulunmamaktadır.

Silinen Mesajları Geri Getirecek Güncelleme Gelir mi?

Birçok kullanıcı Instagram ile birlikte kullanmış oldukları sosyal platformlara böyle bir uygulamanın gelmesini bekliyor olsa da, bunun yakın zamanda pek mümkün olmayacağını söyleyebiliriz. Elbette bunu isteyenlerden daha fazla insanında, istemediğini ve istemeyeceğini söylemekte mümkündür. Çünkü böyle bir özellik gelirse, insanlar birbirinin tüm geçmiş mesajlarına da hesap bilgilerini bildikten sonra ulaşabilir olacaktır. Ancak bu özelliğin, en azından yakın zaman içinde gelmeyeceği düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı