Sosyal Medya

İnstagram Spam Hesap Kapanır Mı

İnstagram Spam Hesap Kapanır Mı

İnsanların en çok merak ettiği konulardan biri de İnstagram spam hesap kapanır mı konusundan bahsedeceğiz. Instagram’da kötü niyetli hesaplar, sahte hesaplar başta olmak üzere pek çok kişi spama düşebilir. Peki neden bir hesap spam altına alınır? Eğer Instagram hesabınızdan çok sayıda işlemi art arda yaparsanız, topluluk kurallarına uymazsanız hesabınız spam altına alınır. Her zaman bu sistem doğru çalışmayabilir. Bazı durumlarda suçsuz hesaplarda spam altına alınabiliyor. Instagram algoritması bu konuda bazen tam seçici davranamıyor.

Instagram spamdan nasıl çıkarım?

Instagram’da spam olarak bilinen olayın bir diğer adı da Shadowban’dır. Bu durumda Instagram hesabınız kapanmaz. Ancak bu ciddi bir uyarıdır. Instagram hesabınız ciddi oranda sınırlandırılır. Örneğin normal şartlar altında paylaştığınız bir gönderi 2 bin görüntülenme alıyorsa spam altında bu rakam 5-10 kat azalır. Erişim ve beğenilerinizde ciddi düşüşler yaşanır.

Instagram spamdan nasıl çıkarım diyorsanız tek yapmanız gereken şey yanlışlıkları düzeltmek ve beklemektir. Çok sayıda etiket kullandıysanız etiketlerinizi kaldırın ve her şeyi kurallara uygun bir şekilde yapın. Daha sonra geriye sadece beklemek kalıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı