Sosyal Medya

Instagram Takipçi Arttırma İçin 10 Yeni Öneri

Sosyal medya üzerinde var olmak yalnızca kişisel hesap kullanıcıları için değil çeşitli marka, kurum ve kuruluşlar için de bir o kadar önemli. Yapılan araştırmalar hem markaların hem de insanların Instagram takipçi arttırmak için sürekli bir çaba sergilediğini ortaya koyuyor. Siz de hazırladığımız rehberden yararlanarak kısa süresinde takipçi listenizde kayda değer bir yükseliş elde edebilirsiniz.

Takipçi Arttırma Garantili Yöntemler

  • Instagram çekilişleri düzenlemek her zaman en etkili sonucu veriyor.

Bu yöntemle yalnızca yeni takipçi kazanmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut takipçilerinizin de sizinle tekrar etkileşime geçmesini sağlarsınız. Çekiliş düzenlemenin en kolay yolu takipçilerinizin gönderinize yorum yapmasını ve arkadaşlarını etiketlemesini istemekten geçse de bunu daha yaratıcı bir forma sokmak sizin elinizde.

  • Araştırmalar göz alıcı renklerdeki gönderilerin daha fazla beğeni aldığını belirtiyor.

HubSpot’ın yayınladığı araştırmaya göre içerisinde insan yüzlerinin bulunduğu fotoğraflar %38 oranında daha fazla beğeni alıyor. Bu bilgi oldukça yararlı bir Instagram beğeni arttırma ipucu!

  • Video içerikler çok popüler.

Instagram videolu gönderilere oldukça önem veriyor. Bu paylaşımların keşfete çıkma olasılığı çok yüksek.

  • Gönderilere gelen yorumlara mutlaka cevap vermek gerekiyor.

İster kişisel hesap kullanıcısı ister binlerce insana hitap eden bir marka hesabının yöneticisi olun, gönderilere gelen yorumlara cevap vermek ilk kural olmalı. Yorumlarının cevaplanması takipçilerinizi sizinle tekrar etkileşime geçmeye teşvik eder ve bu da yeni takipçi kazanmanızın yolunu açar.

  • Etkileyici bir profil fotoğrafı takipçi arttırma için en gerekli şey.

Profil fotoğrafı olarak logosunu kullanan bir marka için bu yöntem geçerli olmayabilir fakat özellikle Instagram takipçisi arttırmak isteyen kişisel hesaplar için etkili bir profil fotoğrafı seçimi çok başarılı sonuçlar yaratır.

  • İnsanlara sizi takip etmeleri için bir sebep sunmak şart.

Bunun için en çok beğeni alan gönderilerinizi incelemek faydalı olacaktır. Onları diğer paylaşımlardan ayıran şey ne? Belki bir vaat, belki eğlence faktörü. Sebebi ne olursa olsun etkileşiminizi artıran bu paylaşım tarzının size yeni takipçiler kazandıracağı kesin.

  • Takipçileri yorum yapmaya ve arkadaşlarını etiketlemeye teşvik etmek gerekli.

Gönderiniz başkaları ile paylaşılmaya ne kadar uygun? Araştırmalar arkadaşları tarafından bir paylaşımın altına etiketlenen kişilerin o hesabı takibe almaya daha yatkın olduğunu belirtiyor.

  • Yeni etiketler denemek her zaman faydalıdır.

Devamlı aynı etiketleri kullanmak asla iyi bir fikir değil. Daha fazla beğeni alma umuduyla tüm popüler etiketleri kullanmak da öyle. İçeriğinize en uygun etiketleri belirlemek etiket takibini mümkün kılan Instagram için oldukça büyük bir avantaj.

  • Instagram reklamlarına şans vermek şaşırtıcı sonuçlar yaratabilir.

Instagram reklamları takipçi kazanmanın en etkili yollarından biridir çünkü reklamlarınızı sizi ilgiyle takip edebilecek potansiyel yeni takipçilerinize gösterme şansı verir. Instagram’da reklam nasıl verilir bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

  • Instagram hikayelerinde etkileşim yaratan araçlar kullanmak oldukça faydalı.

Paylaştığınız hikayelerde Instagram’ın sunduğu etkileşim artıran araçları kullanmaya özen gösterin. Etkileşimi yüksek hikayeler keşfet sekmesinde yer alarak daha fazla insana ulaşmanıza yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı