Sosyal Medya

Instagram Takipçi Listesi Yönetilebilecek

Instagram tarafından gerçekleştirilen yeni güncellemeyle artık takipçi listenizi yönetmek çok daha kolay bir hal alacak. Yenilik yalnızca bununla sınırlı da değil, en sık etkileşime geçtiğiniz kişiler de listelenerek erişiminize sunulacak.

Instagram güncellemeleri her zaman heyecanlandırıcı olmuştur fakat en son gelen güncellemenin tüm kullanıcılar tarafından mutlulukla karşılandığını söylemek gerek. Oldukça ilgi çekici olan bu özellik şimdiden arayüze eklendi, yani bu özellikleri kullanabilmek için uzun bir süre daha test edilmesini beklemek gerekmeyecek. Instagram kullanıcıları tarafından yapılan en büyük şikayet şüphesiz ki paylaşımlarının herkese ulaşmama durumu. Bu sorun akışın paylaşılan gönderilerin saatine göre sıralanmamasından kaynaklanıyor. 2016’da gerçekleştirilen yenilik sonucunda akışta yer alan gönderilerin sırası detayları açıklanmayan bir algoritma tarafından belirleniyor. En temel anlatımla en çok etkileşime geçtiğiniz hesapların gönderileri en başta bulunurken, beğeni veya yorum yapma konusunda daha çekimser kaldığınız hesapların gönderileri en alt sıralarda yer alıyor.

Instagram Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Yapılan güncellemeyle gelen yeniliklerden ilki Akışta En Çok Gösterilenler isimli sekme. Bu sekmede ana sayfanızda en çok yer alan hesapları bir liste haline görebiliyorsunuz. En sık beğeni ve yorum yaptığınız hesapları burada görmek bir sürpriz yaratmasa da oldukça yüksek takipçi sayısına sahip hesapları takip ediyorsanız, gönderilerine etkileşim yapıyor olmasanız bile onları bu listede yer alırken görebilirsiniz. Paylaşım başına aldıkları etkileşim oranı çok yüksek olan bu hesapların yoğun olarak ana sayfanızda yer alıyor olması, gönderilerini görmeyi daha çok arzuladığınız arkadaşlarınızın paylaşımlarının daha alt sıralarda yer almasına sebep olabilir.

Instagram Takipten Çıkmayı Kolaylaştırdı

İkinci sekme ise daha da ilginç. Bu listede en az etkileşimde bulunduğunuz hesaplar yer alıyor. Belki bir dönem takip ettiğiniz ama unuttuğunuz pek çok hesaba buradan ulaşabilir ve takipten çıkarabilirsiniz. İki sekmede de ortak isimlerin olması sizi şaşırtmasın, ilk liste genel etkileşim oranını da dikkate aldığından yüksek beğenili hesaplar siz onları beğenmemiş olsanız dahi ilk listede bulunabiliyor.

Son yenilik de takipçi listenizi yeniden eskiye veya eskiden yeniye olacak şekilde güncelleyebilmenize olanak sağlıyor. Eskiden sırası karışık olarak görünen listeye artık müdahale edebiliyorsunuz. Böylece takip ettiğiniz kişileri yönetmeniz biraz daha kolaylaşıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı