Sosyal Medya

Instagram Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

Özel bir Instagram hesabınız varsa, takipçilerinizi yayınlarınızı görmekten kolayca kaldırabilirsiniz. Instagram, özellikle Android’de de bu özelliği genel hesaplara yavaş yavaş yayıyor gibi görünüyor.

Özel bir kullanıcının neden bir takipçiyi kaldırmak isteyebileceği açık olsa da, genel hesaplar da bu özellikten yararlanabilir.

Instagram-Toplu-Takipci-Sifirlama

Instagram Takipçi Kaldırmak

Instagram’daki takipçileri kaldırmak için aşağıdakileri yapın:

  • Ekranın altındaki menüde profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Ekranın üstündeki Takipçiler dokunun.
  • Takipçiler listesinde, kullanıcı adını arayabilir veya kaldırmak istediğiniz takipçiye ilerleyebilir ve Takip / Takip Et düğmesinin yanındaki üç noktaya dokunabilirsiniz.
  • Açılan pencerede, Kaldır dokunun.
  • Takipçiler artık sizi takip etmediklerine dair bir bildirim almayacak, ancak profilinizi ziyaret ederse içeriğinizi görebilecekler.

Bir takipçinin içeriğinizi hiç görmesini istemiyorsanız, bunun yerine engellemeniz gerekir. Bunu, profil sayfasına giderek ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunarak yapabilirsiniz. Açılan menüde, Engelle’ye dokunun.

Takipçileri kaldırmak, Instagram’ın, kullanıcılarına gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bir çok yeni özellikten sadece biri. Instagram, kullanıcıların son çevrimiçi özelliğini kapatmasını sağlar, böylece diğer kullanıcılar en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu göremezler ve ayrıca hesapları güvenli tutmak için kullanıcılara iki faktörlü kimlik doğrulaması sunar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı