Sosyal Medya

Instagram Veri Arşivi Nasıl Yedeklenir?

Facebook verilerinizi indirmeye benzer şekilde, Instagram profilinizde toplanan tüm verilerin tam arşivini de indirebilirsiniz. Gönderilen tüm videolarınızı, fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, beğenilerinizi, aramalarınızı, mesajlarınızı ve daha fazlasını görebilirsiniz. Profil verilerinizi indirme işlemi zor değildir, ancak özellik, profil ayarlarınızda derinliğe gömülür. Instagram veri arşivi nasıl yedeklenir?

instagram veri arşivi nasıl yedeklenir

Tüm Instagram Verilerinizi İndirin

Başlamak için, bir web tarayıcısı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Verilerinizi mobil uygulama üzerinden indiremezsiniz. Profilinizi tıklayın ve ardından “Profili Düzenle” düğmesinin yanındaki dişli simgesini tıklayın ve Gizlilik ve Güvenlik’i seçin.

  • Şimdi bir sonraki sayfada aşağı kaydırın ve Veri İndirme bölümünün altındaki “İndirme İsteği” bağlantısını seçin.
  • Ardından, doğrulama için e-posta hesabınıza ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Ardından İndirme İsteği düğmesini tıkladığınızda, isteğinizin tamamlanması 48 saat kadar sürebilir.
  • Ardından, verilerinizi indirmek için bir bağlantı içeren Instagram’dan gelen bir e-postaya göz atın. Yine, Instagram sayfasında hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. İşte burda! Şimdi tüm verilerinizin bir arşivini indirebilirsiniz. Verilerinizi içeren zip dosyalarına bir veya daha fazla bağlantı olacaktır. Sahip olduğunuz dosya sayısı yıllar içinde servise gönderdiğiniz içeriğin miktarına bağlı olarak değişecektir.
  • Her zip dosyası, tüm fotoğrafları, videoları, hikayeleri, yorumları ve servise gönderdiğiniz diğer bilgileri içeren birkaç klasör içerir. Yıllar içinde ne kadar veri toplandığını bulmak sizi şaşırtabilir! Veri arşivinizi güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı