Sosyal Medya

Instagram Videolar Nasıl Kaydedilir?

Instagram, kullanıcı paylaştığı fotoğraflarıyla tanınmasına rağmen, videolar sosyal medya hizmetinin içeriğinin de büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Instagram'dan video nasıl indirilir?

Bazı durumlarda, daha sonra izlemek üzere Instagram videolarını kaydetmek veya posterity için yalnızca bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda depolamak isteyebilirsiniz. Neyse ki, bu birkaç dakika içinde yapılabilir.

Instagram Videolarını veya Hikayelerini Kaydet

Daha önce yüklediğiniz veya Instagram’da oluşturduğunuz hikayeleri veya videoları indirmek ve saklamak aşağıdaki adımları izleyerek yapılabilir.

Instagram uygulamasını açın.

Kaydetmek istediğiniz hikayeyi veya videoyu açın.

Sağ alt köşede bulunan ve üç nokta ile gösterilen ilgili menü düğmesine dokunun.

Açılır menü belirdiğinde, Kaydet veya Fotoğraf / Video Kaydet’e dokunun. iOS kullanıcıları ayrıca bir hikayenin tüm içeriğini bir video dosyası olarak almanızı sağlayan Save Story’ye de dokunabilir.

Başka Bir Kullanıcının Instagram Videoları Nasıl Kaydedilir?

Kendi Instagram videolarınızı almak faydalı olsa da, çoğu kullanıcı başkaları tarafından paylaşılan videoları indirmek ister. Bir Mac veya PC’de, bu, Instagram’ın web tabanlı sürümü üzerinden yapılabilirken, Android ve iOS kullanıcılarının üçüncü taraf bir uygulamaya veya aşağıda açıklanan geçici çözümü kullanmaları gerekir.

Videoları Instagram’dan Bilgisayarınıza Kaydetme:

  • Web tarayıcınızı açın ve indirmek istediğiniz Instagram videosunu içeren sayfaya gidin.
  • Sayfadaki video yayınının dışındaki herhangi bir yeri sağ tıklayın.
  • Bağlam menüsü göründüğünde, Sayfa Kaynağını Göster veya Öğeyi İncele’yi seçin. Bu seçenek tarayıcıya bağlı olarak değişir.
  • Şimdi sayfanın tamamı için kaynak kodunu gösteren yeni bir sekme görünmelidir. Aşağıdaki klavye kısayolunu kullanarak tarayıcının Bul alanını başlatın: Windows’ta Ctrl + F; MacOS’ta Cmd + F.
  • Düzenleme alanı göründüğünde, aşağıdaki metni girin: mp4
  • Her biri eksiksiz bir URL ile birlikte birkaç sonuç vurgulanacaktır. Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ilkini kopyalayıp yapıştırın.
  • Yeni bir sekme açın ve kopyalanan URL’yi adres çubuğuna yapıştırın. Enter veya Return tuşuna basın.
  • Video şimdi kendi bağımsız oynatıcısına yüklenmeli. Video penceresinde herhangi bir yere sağ tıklayın ve Videoyu farklı kaydet’i seçin.
  • Artık MP4 video dosyasını sabit sürücünüzde saklamak istediğiniz dosya adını ve konumunu belirleyebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı