Sosyal Medya

İnstagram Videolarında Yeni Özellikler

Sizlerle bugün İnstagram Videolarında Yeni Özellikler nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

İnstagram Videolarında Play Tuşu Tarih Oluyor

Bu haberimiz İnstagram üzerinden video izlemeyi sevenleri mutlu edecek. Çünkü İnstagram üzerinden video içerikleri izlerken bir play butonuna tıklamanız gerekmeyecek. Ancak bununla birlikte videoları ileri ve geri alma imkânınız da olmayacak. Tabii ki IGTV videoları bu durumdan müstesna.

IGTV (İnstagram TV) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İnstagram videolarında yeni özellikler den bahsederken bunlardan en önemlisi IGTV. Şimdi sizlerle IGTV  nedir, IGTV nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir konusunu inceleyelim.

İnstagram her geçen bünyesine yeni özellikler eklerken belki de en sevilen özellik IGTV oldu. Çünkü IGTV kullanıcılara standart İnstagram kuralı olan video içeriklerde 1 dk. Sınırını ortadan kaldırıyor ve daha uzun içerikleri İnstagram’a yüklemeye izin veriyor. Bu şekilde de kullanıcıların tıpkı YouTube gibi video içeriklerine reklam alarak para kazanmalarına olanak tanıyor.

Kullanıcılar IGTV kanallarını açtıktan sonra 1 saat süren video içerikleri dahi kanallarına ekleyebiliyorlar. Ama unutmadan söyleyelim; IGTV kanalınıza yükleyeceğiniz videoların dikey olarak çekilmiş olması gerekiyor. Yatay videoları İnstagram TV kanalınıza yükleyemiyorsunuz.

Hikayeye 10 Fotoğraf Yükleme

İnstagram kullanan herkesin belki de en sevdiği bölüm hikaye yani story kısmı. Çünkü buradaki fotoğraflarımız 24 saat sonra siliniyor. Ancak önceden hikaye paylaşmak isteyen kullanıcılar için 1 adet yükleme sınırı vardı. İnstagram’ın yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar İnstagram hikayelerine 10 adet fotoğraf ve videoyu aynı anda yükleme imkanına sahip olacak. Bu sayede fotoğraflarınızı her defasında tek tek yüklemek zorunda kalmaktan kurtulacaksınız.

Sizlerle birlikte İnstagram videolarında yeni özellikler nelerdir, bunlardan bahsettik. İnstagram uygulamasına yeni güncelleme ve özellikler geldikçe sizlerle buradan paylaşıyor olacağız. En güncel özelliklerden faydalanmak için İnstagram uygulamanızı güncel tutmayı ihmal etmeyin.

 

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı