Sosyal Medya

Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Artık Herkes Tarafından Kullanılabilir!

Instagram kullanıcı deneyimini yükseltmek için her geçen gün yeni çalışmalarına bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Bu süreçte yorum sabitleme özelliği üzerinde önemli çalışmalar yapmıştı ancak yapılan değerlendirmelerin ardından bu özelliğin ilk etapta sadece yüksek takipçisi olan kişiler için kullanıma açılmıştı. Ancak sonraki dönemlerde test aşamasının olumlu şekilde sonuçlanmasının ardından bugün gelen haberle herkes için açıldığı belirlendi.

Bütün Kullanıcılar Yorum Sabitleyebilecekler!

Canlı yayınlar sırasında da kullanılabilen bu özellik sayesinde yorumlar sabitlenebilecek. Bunun ardından bugün sosyal medya platformu tarafından yeni bir yorum yapıldı ve bu yorumun sonucunda yorum sabitleme detayının tüm kullanıcılar için kullanılmasına karar verildi.

Pek çok kişi yeni özelliğin nasıl kullanılabileceğini merak ediyor. Sanıldığı kadar karmaşık bir yapısı bulunmuyor. Paylaşımı yapılan gönderinin yorumlarına giderek sabitlemek istediğiniz yorumun üzerine basılı tutmanız ve hafifçe sola kaydırmanız yeterli olacak. Sabitleme işaretinin ardından yorumu üst sıralarda çıkacak şekilde sabitleyebilirsiniz.

Takipçisi çok olan sayfalara binlerce yorum gelebiliyor. Bunun ardından yorum sabitleme ile sayfanın daha pozitif bir hale getirilmesi amaçlanabilir. Bu gibi durumlar karşısında ise gönderinin altında ilk etapta beğenilen yorumlar görünebilir. Ancak yorum sabitleme özelliğinin de üç yorum ile sınırlandırıldığının bilinmesi gerekir. Şimdiye kadar sayısız çok takipçili sayfa bu özelliği kullanmıştı ancak şimdilerde tüm hesaplar için kullanılabilir hale gelmesi nasıl bir etki sağlayacağı konusunda merak oluşturdu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı