Sosyal Medya

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

Daha önce Facebook’tan bildiğimiz zaman ayarlı paylaşım özelliği, nihayet yakın bir zaman önce, Instagram tarafından da farklı uygulamalar üzerinden olsa da, kullanılmaya başlandı. Yazımızın devamında Instagram zaman ayarlı paylaşım nasıl yapılır? sorusunun detaylı cevaplarına yer verdik.

Takipçileriniz ile olan etkileşimi daha fazla artırmaya yarayacak bu özellik, belirli aralıklarla paylaşım yapabilme açısından, büyük kolaylıklar sunmaktadır. Bu özellik sayesinde paylaşımlarınızı önceden ayarlayıp zamanlayarak, istediğiniz saatlerde otomatik olarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

Instagram Zaman Ayarlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

Hemen sorunuzun cevabına gelecek olursak, “Buffer” adlı bir program vasıtasıyla, Instagram gönderilerinize zaman ayarlaması yaparak, gönderinin daha önceden ayarlanmış olduğunuz zaman geldiğinde otomatik olarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de Instagram’ı ticari amaçlarla kullanan ancak paylaşım konusunda yeterli vakti bulunmayan insanların yararlandığı bir uygulama olan Buffer, gönderi planlaması konusunda fazlasıyla işinizi görecek güvenilir bir uygulamadır. Adım adım programın nasıl kullanıldığını, kısaca izah edelim.

  • Programı telefonunuza indirerek kurun.
  • Sağ alt kısımda bulunan kalem işaretine tıklayın.
  • Göndermek istediğiniz görseli seçtikten sonra, programın alt kısmında yer alan “schedule” seçeneğine tıklayın.
  • Bu kısımdan gönderinin yayınlanmasını istediğiniz zamanı seçin.
  • Yaptığınız işlemleri onaylayın.

Buffer ile zamanlı gönderi paylaşımı, bu şekilde yapılabilmektedir. Bunun dışında Instagram için henüz kendi bünyesinde mevcut olan bir zamanlama özelliği bulunmamaktadır. Ancak öyle bir özelliğin Facebook’ta olması ve Instagram’ı Facebook’un satın alması ile birlikte, Instagram’da da benzer özelliklerin olması beklenmektedir.

Merak edecekler için hemen belirtelim ki, kullanacağınız bu program tamamen ücretsiz olup, hiçbir şekilde ücret ödemeniz gerekmiyor.

Bu programın en güzel yanı, müsait olduğunuz zamanlarda farklı gönderileri daha önceden planlar yazacağınız için, müsait olmadığınız zamanlarda sizin yerinize otomatik olarak paylaşım yapılmasını sağlamasıdır. Mesela gece hesabını güncel tutmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler, bu uygulama sayesinde gece yarısı dahi uykusuz kalmadan otomatik paylaşımlar yaparak, hesabını güncel tutabilirler.

İşletme hesaplarının bu sayede takipçileri ile etkileşimi daha fazla olacağı için, bu durum bu hesapların satışlarına da olumlu etki edecektir. Özelliğin Instagram’da yakın zamanda sunulacağı söylentileri olsa da, bunun için resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı