Sosyal Medya

İnstagram Zombi Hesaplar Nedir

İnstagram Zombi Hesaplar Nedir

İnstagram zombi hesaplar daha çok ikinci ve üçüncü kişilerin hesapları olarak bilinir. Zombi hesapların tek bir amacı vardır o da zombi hesaplar üzerindeki tüm trafikleri asıl hesaba yönlendirmektir. Bu sayede kullanıcı, alt hesaplardan elde ettiği ziyaretçilerle dikkat çekmeyi başarır. Asıl amacı bu olan zombi hesaplar günümüzde ise bot hesap olarak biliniyor. Bu bot hesaplar pek fazla kullanılmaz. Bu hesaplar daha çok takipçi, beğeni gibi hizmetlerde kullanılır.

Zombi hesaplar genelde hep aynı amaç için kullanılır. Instagram üzerinden takipçi, beğeni satın aldığınız durumda gelen beğeni ve takipçiler bu zombi hesaplardan geliyor. Bu yalnızca zombi hesaplarla değil aktif hesaplarla da yapılabilir.

Zombi hesaplardan nasıl kurtulabilirim?

İnstagram zombi hesaplar son zamanlarda can sıkmaya başladı. Sizin hesabınızın da zombi hesap olup olmadığını kontrol etmek için bazı kontroller yapmanız gerekmektedir.

  • DM’nizi kontrol edin. Kontrolünüz dışında DM gönderiliyor mu inceleyin.
  • Üçüncü parti uygulamaları kullanmayın.
  • Parolanızı değiştirin.
  • https://www.instagram.com/accounts/manage_access/ adresine girerek izin verdiğiniz uygulama var mı kontrol edin. Eğer varsa hemen kaldırın.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı