Sosyal Medya

Instagram’a da Messenger Rooms Özelliği Eklendi

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram son güncellemeyle Messenger Rooms entegrasyonuna kavuştu. Bu sayede uygulamadan çıkış yapmadan arkadaşlarınızı oluşturduğunuz görüntülü sohbet odasına davet edebileceksiniz.

Hatırlanacağı üzere geçen ay Facebook, görüntülü konferans uygulaması Zoom’a alternatif olarak Messenger Rooms’u piyasaya sürmüştü. Salgın günlerinde evden dışarı çıkamayan insanlar iş ve şahsî görüşmelerini bu uygulama üzerinden yapabileceklerdi.

Henüz çiçeği burnundaki Messenger Rooms’un tanıtımını yaparken sosyal medya devi Facebook, uygulamanın Instagram ile entegre çalışacağını da duyurmuştu. Bugün geldiğimiz noktada iki uygulama arasındaki köprü kurulmuş durumda.

En fazla 50 katılımcı sınırı var

Messenger Rooms entegrasyonu sayesinde kullanıcılar özel görüntülü sohbet odaları oluşturabilecek ve 50 kişiye kadar katılımcıyı bu odalara davet edebilecekler. Öyle ki Facebook hesabı olmayan kullanıcılar dahi görüntülü konuşmaya katılabilecekler.

Resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada Instagram, “Bugünden itibaren @messenger Rooms özelliğini Instagram üzerinden kullanmaya başlayabilir, herhangi birini görüntülü konuşmaya davet edebilirsiniz” dedi.

Yeni oda oluşturabilmek ve Instagram’daki arkadaşlarınızı bu odaya davet edebilmek gayet basit. Yalnız sonrasında Messenger uygulaması açılıyor. Yani konuşma aslında Instagram’dan Messenger’a taşınıyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bunu 50 kişiye kadar tekrarlayabilirsiniz. Facebook hesabı olmayanların dahi konferansa katılabilecek olması ise güzel bir detay. Belli bir katılımcı sayısına ulaştıktan sonra odayı kilitleyip yeni katılımcıları kabul etmeme imkânınız da var üstelik.

DM kutusundan ulaşabilirsiniz

Messenger Rooms özelliğini kullanmak ise çok basit. Bunun için Instagram uygulamasının DM bölümünü açmanız yeterli. Videolu görüşme ikonuna bastıktan sonra oda oluşturabilir, davet linkini Instagram’daki arkadaşlarınıza atabilirsiniz.

Buna ek olarak arkadaşlarınızın oluşturduğu odalara katılma işlemini de aynı yerden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu arada Messenger Rooms özelliği yakın tarihte WhatsApp’a da eklenecek. Malum olduğu üzere WhatsApp da bir Facebook ürünü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı