Sosyal Medya

Instagram’da Anket Nasıl Yapılır?

Instagram anketi kendi takipçisi hakkında kendi hikaye yazısı hakkında görüşlerini bilmek isteyenler için yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar takipçilerine ne düşündüklerini sorabilir. Bu makalede, nasıl anket oluşturulacağını ve anket sonuçlarının nasıl alınacağını açıklayacağız.

Instagram Anketlerin Önemi Nedir?

Instagram anketlerinde Instagram hikayelerinde bulunma özelliği bulunmaktadır. Takipçilerinizin öykü yayını hakkındaki görüşünü bilmek istiyorsanız, öykülerde bir anket başlatmalısınız. İlk adım bir hikaye oluşturmak.

instagram anket çıkmıyor

Bir hikaye yaratmak neredeyse herkes tarafından bilinir. Fakat bilmiyorsanız, size çok anlaşılır ve kısa cümlelerle anlatabiliriz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını güncellemeniz, sonra açmanız ve telefon ekranınızın sol üst köşesine bir göz atmanız gerekir.
  • Oradan bir kamera simgesi göreceksiniz ve üzerine dokunun.
  • Artık Instagram hikaye yayınınızı paylaşmaya hazırsınız.
  • Herhangi bir yere veya bir başkasına fotoğraf çekin sonra ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın.
  • Derin bir menü göreceksiniz ancak oradaki POLL özelliğini seçmeniz gerekiyor.
  • Ardından, ekranınızın önünde bir evet veya hayır seçimi görünecektir.
  • Bunların üstüne bir soru yazın ve anketi onaylayın.

Anket Sonuçlarınızı Gerçek Zamanlı Olarak Görün

Ancak, anket yapmak için evet veya hayır yapmak istemezseniz, anketinizin cevaplarını da değiştirebilirsiniz. Anket sorularında, yalnızca 26 karakter kullanabilirsiniz ve şimdilik yalnızca iki yanıt seçeneğiniz vardır. Anketinizi onayladığınızda, hikayenizi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Ek olarak, anket sonuçlarınızı daha fazla bilgi edinmek için sürekli kontrol etmek, başarmaya çalıştığınız şeye çok değer katabilir. Etkileşim, hedef kitlenizin yönlendirici anlamına gelir ve belirgin bir şekilde pazarlamacının isteyebileceği en önemli özelliktir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı