Sosyal Medya

Instagram’da Arşivlenen Fotoğraflar Nerede Tutuluyor?

Instagram’ın “arşiv” adlı yeni bir özelliği test ettiğini ve kullanıcıların yazılarından herhangi birini kalıcı veya süresiz olarak gizlemelerine izin verdiğini belirttik. Bugün bu, Instagram’daki herkese açık olacak, bu sayede bugün fotoğrafları gizlemeye başlayabilirsiniz.

Profilinizdeki herhangi bir fotoğrafı veya videoyu, gönderinin sağ üst köşesindeki “…” üç nokta düğmesine dokunarak ve ardından “arşivle” seçeneğini seçerek arşivleyebilirsiniz.

Arşivlendikten sonra, bu yayınlar profilinizin sağ üst köşesinde bulunan uygulamanın özel bir bölümüne taşınır.

Bu arşiv sayfası ve içindeki tüm yazılar yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir. Sonunda bir fotoğrafın arşivini kaldırmayı ve “profilde göster” seçeneğini seçebilir ya da kişisel kayıtlarınız için sonsuza kadar orada bırakabilirsiniz.

Instagram Hikâye Arşivleme

Peki Neden Biri Fotoğrafı Arşivlemek İstesin Ki?

Belki de pek fazla hoşlanmayan bir yazı gizlemek istersiniz, ancak anı hatırlamak ve fotoğraf makinenizdeki on binlerce fotoğraf arasında hafızayı kaybetmek istemezsiniz. Ya da belki bir arkadaşınızla kavga ediyor ya da önemli bir diğerinden ayrılıyorsunuz ve onları sonsuza dek silmeyi taahhüt etmeden profilinizde görmekten bir mola vermek istiyorsunuz.

Veya belki de sadece sosyal medyadan tam bir mola vermek ve tüm fotoğraflarınızı bir anlığına arşivlemek istiyorsunuz.

Bu özellik, dikkat çekmek için çektiğiniz fotoğraf ve videoları tutmak için tasarlanmış, ancak arkadaşlarınızla ya da hikayenizle paylaşmak istemediğiniz Snapchat’ın Anılarını biraz hatırlatıyor.

Tek fark, doğrudan Instagram klasörüne bir Instagram gönderememenizdir – yani fotoğrafın herkese açık olması gerekir, en azından bir saniye boyunca sayfaları değiştirip arşivinize ekleyebilirsiniz. Bu nedenle, bu özellik muhtemelen kişisel bir galeri olarak ve daha sonra tekrar halka açılacak olursanız, dürüstçe bilmediğiniz fotoğrafları çektiğiniz gerçek bir arşiv bölümünden daha az kullanılacaktır.

Instagram’ın başından beri bir fotoğrafı özel tutma özelliğine sahip olup olmadığını görmek ilginç olacak – neredeyse bazılarının ikinci, “sahte” ve gizli Instagram hesabını anmak için tasarladıkları “sahte” olarak adlandırdıkları yerleşik bir “finstagram” gibi kişisel fotoğraflar ve belki de onları çok yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı