Sosyal Medya

Instagram’da Can Sıkan Akış Hatası

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da yer alan bir hata kullanıcıların canını sıkmış durumda. Peki Instagram’ın bu hatası giderildi mi?

Sosyal medya platformları arasında son yıllarda bir hayli yükselişe geçen Instagram, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına yeni özellikler üzerinde çalışıp bu özellikleri kullanıcıların kullanımına sunuyor. Bu özelliklerin sunulması sürecinde kullanıcıların canını sıkabilecek bazı durumlar yaşanabiliyor. Ortaya çıkan bu hatalardan birisi Instagram’ın akış özelliğini büyük ölçüde değişmesine yol açtı. 

Instagram’ın nedenini açıklamadığı hatadan etkilenen binlerce Instagram kullanıcısı, Instagram üzerinde bir paylaşıma yorum yapamadıklarını ve akışın kronolojik olarak yenilenmediğinden şikayetçi. 

Instagram sonrasında yaşanan bu sorunu çözdüğünü belirtse de yaşanan bu durumun neden kaynaklandığını açıklamadı. Yaşanan bu durumun Instagram’ın test ettiği özelliklerden dolayı yaşanabileceği düşünülüyor. 

Koronavirüs salgını sonrasında günlerinin büyük bir kısmını sosyal medya uygulamaları üzerinde geçiren kullanıcıların yaşadığı bu durum, kullanıcıların tepki göstermesine neden oldu. Bir diğer yandan yaşanan bu sorunun koronavirüs salgını sonrasında evlerine kapanan insanların arttırdığı Instagram sunucu yükü nedeniyle de yaşanabileceği belirtiliyor. 

Teknoloji Devleri İnternet Trafiğini Düşürmek İçin Adımlar Atıyor

Koronavirüs salgını sonrasında evlerine kapanan insanlar hiç kuşkusuz internet trafiğinin artmasına neden oldu. İnternet trafiğini düşürmek için çeşitli öneriler sunan Avrupa Birliği’nin bu çağrısı üzerine ilk olarak Netflix, içeriklerinin kalitesini düşürdüğünü açıklamıştı. Netflix’in bu hamlesinin ardından Apple, Facebook, Amazon, YouTube ve Disney+ yaptığı açıklamalarla içerik kalitelerini düşürdüklerini belirtmişti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı