Sosyal Medya

Instagram’da Çoklu Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram şu sıralar hiç olmadığı kadar çok kullanılıyor olabilir. Koronavirüs salgını nedeniyle evinden dışarı çıkamayan insanlar kendilerini sosyal medya platformlarına vermiş durumdalar. Instagram da bu dönemi arayüzünde çeşitli iyileştirmeler yaparak, daha rahat bir kullanıcı deneyimi oluşturmaya çalışarak geçiriyor. Bu doğrultuda fotoğraf paylaşım mecrası toplu olarak yorum silmeyi sağlayan yeni özelliğini test ediyor.

Aynı anda 25 yorum silinebiliyor

Bu yöntem sayesinde aynı anda en fazla 25 taneye kadar yorumu toplu olarak silebilmeniz mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin, bilen kullanıcı sayısı zaten çok düşük. Henüz Instagram kullanıcıları bu özelliği keşfetmeye davet etmiş değil çünkü.

Hatırlanacağı üzere bundan bir süre önce haberlerde Instagram’ın aynı anda birden fazla yorumu silmeye imkân sağlayacağı bilgisi yer almıştı. Sosyal medyayı çok aktif kullananlar veya fenomen olanlar için bu bulunmaz bir nimetti doğrusu. İlerleyen dönemde sizi takip etmeyen hesapları da listeleyeceğini öğrendiğimiz Instagram’da toplu olarak yorum silmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Toplu yorum silme özelliği Android’lerde çalışmıyor!

Yalnız baştan belirtelim: Bu özellik ilk etapta iPhone’larda çalışıyor. Çıkacak yeni güncellemeyle Android’lere de mutlaka gelecek.

  • Öncelikle iPhone üzerinden Instagram uygulamasını açalım.
  • Daha sonra birden fazla yorumun bulunduğu bir paylaşımı açalım. Ardından “Tüm yorumları görüntüle” seçeneğine dokunalım.
  • Sağ üst köşede üç noktadan oluşan bir ikon göreceksiniz. Buna nasıl “Yorumları Yönet” seçeneğini işaretleyin.
  • Yorumların sağ tarafında yuvarlak bir seçenek çıkacaktır. Bu yuvarlaklara dokunarak silinecek yorumları seçin.
  • Uygulamanın sol alt köşesinde yer alan “Sil” butonuna basın, ardından “Yorumları Sil”i seçin.

Hepsi bu kadar! Bu sayede tek tek yorum silmektense toplu olarak paylaşımlarınıza yapılan yorumları ortadan kaldırabilmeniz mümkün. Yalnız zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak bu işlemin geri dönüşü olmadığını unutmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı