Sosyal Medya

Instagram’da Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Ne sebeple olursa olsun Instagram’daki bir kişiyi engellediniz ve şimdi Instagram’daki bir kişinin engelini kaldırma zamanı. Engelleme, birisinin yayınlarınızı geçici olarak görmesini durdurmak için harika bir yol olabilir, ancak hesabınızı da özel olarak ayarladıysanız en iyi sonucu verir.

Instagram’da insanların engellenmesinin nasıl çalıştığını ve hem web’de hem de mobil cihazlarda Instagram’daki kişilerin engeli nasıl kaldırılacağına bir göz atalım.

instagram karşılıklı engel kaldırma 2019

Instagram’da Birini Engelle / Engelini Kaldırırken Ne Olur?

Bir kullanıcıyı Instagram’da engellediğinizde, aşağıdakileri yapabilmelerini önlersiniz:

  • Gönderilerinizi ve hikayelerinizi görüntüleyin
  • Arama aracını kullanarak sizi bulun
  • Özel mesaj yoluyla sizinle iletişim kurma
  • Sizi takip edin (birini engellediğinizde otomatik olarak sizi takip ederler)

Engellediğiniz hesaplardan gelen içerik gizlenecektir. Bu profilden hoşunuza giden gönderiler, bu kullanıcının engeli kaldırılıncaya kadar, beğenilerinizin geri döneceği noktada da gizlenir. Unutmayın: Bir kullanıcıyı engeller ancak hesabınızı herkese açık bırakırsanız, yayınlarınızı tekrar görebilmek için Instagram’dan çıkmaları gerekir.

Hesap gizlilik ayarlarınızı değiştirmek için:

iOS ve Android’de: Profil sekmenize dokunun, ardından üç nokta menü simgesine dokunun. Buradan Hesap gizliliğini seçin ve Özel Hesap seçeneğini değiştirin.

Web’de: Instagram.com’a giriş yapın ve sol üst köşedeki profil simgenizi tıklayın. Ayarlar simgesine (çark gibi görünen) tıklayın, ardından Gizlilik ve Güvenlik’i seçin ve Özel Hesap seçeneğini seçin.

Birinin engelini kaldırdığınızda yazılarınızı ve hikayelerinizi görebilir, sizi tekrar bulur ve mesajlar gönderir. Yine de sizi otomatik olarak tekrar takip etmeyecekler, bu yüzden eğer yapmalarını istiyorsanız onları bilgilendirmeniz gerekecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı