Sosyal Medya

Instagram’da Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Bu yazıda, Instagram’da bir kişinin engellemesini nasıl kaldıracağınıza dair adım adım bir talimat vereceğiz. Sadece bir kaç tıklama ile bir dakika veya daha kısa bir süre içinde birini kolayca kaldırabilirsiniz. Bu adımları uygulayarak Instagram kullanıcının hemen engelini kaldıracak.

instagram karşılıklı engel kaldırma

Instagram’da Engeli Nasıl Kaldırırım?

Instagram’da birisinin engelini kaldırmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  • Cihazınızdaki Instagram uygulamasını açın.
  • Profil simgesine dokunun. Instagram uygulamasını açtığınızda, ekranınızın sağ alt köşesindeki insansı simgesine tıklayın. Bu sizi profilinize getirecek.
  • Sağ üst köşedeki Menü simgesine gidin (üç dikey nokta ile gösterilen simge). Tıklamak sizi Seçenekler menüsüne götürecektir. Sağda görünen kenar çubuğundan ‘Ayarlar’ seçeneğini seçin. Kenar çubuğunun alt kısmında kaçırılması kolay olabilir.
  • “Gizlilik” i seçin ve listelenen seçeneklerden “Engellenen hesaplar” seçin. Sizin tarafınızdan engellenen tüm kullanıcılar gösterilecektir.
  • Üzerine dokunup engellemeyi kaldırmak istediğiniz hesaba dokunun.
  • Engelini kaldırmak için “Engellemeyi kaldır” düğmesine dokunun. Onaylamak için tekrar engellemeyi kaldır seçeneğini seçin. Şimdi arkadaşınızın Instagram profiline geri döndün. Mavi düğmenin şimdi ‘Takip et’ dediğini fark edeceksiniz ve arkadaşınızın özel bir Instagram hesabı varsa, fotoğraflarından hiçbirini göremezsiniz. Bu, bir kez daha arkadaşınızla tekrar bağlantı kurmak için ‘Follow’’a basmanız gerektiği zamandır. Bu, Instagram’da birinin engellemesini kaldırmanın son adımı.
  • Instagram’da bir hesabın engellemesini kaldırdığınızda, birini engellemeyle ilgili kısıtlamalar kaldırılır.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı