Sosyal Medya

İnstagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram kullanıcıları video, fotoğraf, yazı gibi paylaşımda bulabilmekte. Arkadaş olarak takip ettiğimiz kişiler takipçi listemizi oluşturmaktadır. Instagram da diğer sosyal medya platformları gibi beğenme, yorum yapma, takip etme,  takipten çıkma,  engelleme ve engellenme durumları vardır. Bu listeler yapılan paylaşımlara göre artabilmektedir. Güzel içerikli paylaşımlar takipçi sayısını arttırırken, Instagram’ da pasif rol oynamak da listelerde düşüşlere neden olur. Bununla beraber bazı hesaplar takipten çıkartabileceği gibi bazı takipçiler de engellemeyi tercih edebilir.  Instagram’ da engellendiğimi nasıl anlarım?  Anlayabilmek için hangi programı kullanmalıyım?  Engellenmeyi anlamak için iki yol vardır. Bu yazımızda bu yollardan bahsedelim.

Instagram’ da Engellendiğimi Görmek Mümkün mü?

Instagram’ da birinin engellediğini anlayabilmek için kullanılan herhangi bir program yoktur. Eğer internette bu konuda sonuçlar çıkarsa bu tuzağa düşmemek için dikkatli olmanız gerektiğini konusunda uyarırım. Eğer ki böyle bir konuda program yok ise Instagram’ da engellendiğimi nasıl anlarım? Bunun için birkaç yol bulunmakta.

İlk olarak engellediğini düşündüğünüz kişi için arama çubuğunda aratma yapınız. Aratma sonucu kullanıcı hesabı çıkmaya devam edecektir. Arama çubuğunda çıkması, engellenip engellenmediğiniz konusunda yardımcı olacak kadar yeterli bilgi değildir. Arama çubuğunda çıkan hesabı tıklayarak hesaba giriş yapalım. Eğer bu kişi tarafından engellendiyseniz takip et butonunu göremezsiniz veya olsa bile tekrar takip et butonuna dokunursanız uyarı alırsınız. O hesabı artık takip edemeyeceğiniz uyarısıyla engellendiğinizi anlamış olursunuz.

Diğer bir yol ise daha önce paylaşım yaptığı halde profilinde henüz gönderisi yok şeklinde yazı görürseniz engellendiğiniz kanaatine varabilirsiniz.

Fakat bu saydıklarımız sebepler olsa bile belki engellenmemiş olabilirsiniz. Bazı nedenlerden dolayı Instagram hesabı kapatmış olabilir ya da hesap kullanıcısı da hesabını kapatabilir. Bu iki nedenden ötürü hesap kullanıcı tarafından engellenmiş olduğunuz duygusuna kapılabilirsiniz.

Instagram’ da İstenmeyen Hesap Engelleme

Instagram’ da milyonlarca hesap kullanıcı var. Bunlardan bir kısmı gerçek hesaplar olduğu gibi sahte hesapların da olduğu sosyal ağdır. Bu sahte hesaplar diğer kullanıcıları rahatsız edip, argo kelimeler kullanmaktalar. Bu kötü davranışlara maruz kalan kullanıcı Instagram’ da engellendiğimi nasıl anlarım? dan sonra nasıl engellerim sorusuna da cevap aramaktadır. Rahatsız eden hesaptan kurtulmak için tek çare o kullanıcıyı engellemek. Böylece bu hesabın tacizlerinden kurtulmuş olursunuz. Sizin paylaşımlarınızı göremez. Beğeni ya da yorum yapamaz. Profilinizi inceleyemez.  Bunun için kullanıcının profiline girip sağ köşedeki üç noktaya tıklayın. Açılan pencere de engelle seçeneğini göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı