Sosyal Medya

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Bir kullanıcının Instagram’da sizi engellemesinin birkaç nedeni olabilir. Bazı insanlar ayrıldıktan sonra eşlerini engellemeye karar verir, bazıları ise bazı kullanıcıların fotoğraflarını görmemesi gerektiğini düşünüyor veya belki de bu kişi size kızgın. Bir Instagram kullanıcısını korumak ve doğru gizlilik politikalarını takip etmek için Instagram gizlilik ayarları, istediklerinizi engellemenizi sağlar. Bu makalede, Instagram’da engellenip engellenmediğini öğrenmek için 3 farklı yolunu göstereceğiz.

Instagram Kullanıcı Adlarını Ara

Instagram’da engellenip engellenmediğini öğrenmenin ilk ve en güvenilir yolu, adlarını arama sonuçlarında bulabilecek olup olmadığını kontrol etmektir.

Birinin Instagram kullanıcı adını aradığınızda, hesapları genellikle ilk birkaç harfi yazdıktan sonra ortaya çıkar. Bu, yalnızca hesapla ilgili bir geçmişiniz varsa çalışır.

instagramda engellendiğimi nasıl anlarım

Kullanıcı adlarının her bölümünü Instagram’da ararsanız ve görünmezlerse engellenirsiniz – bu, yalnızca hesapları özel olduğunda gerçekleşir. Adlarını ararsanız ve hesaplarını bulursanız, ancak profillerinde “Henüz Mesaj Yok” yazan bir mesaj görürseniz engellenirsiniz.

Etiketli Bir Fotoğrafta Onları Bul

Engellenip engellenmediğini bulmak için yapabileceğiniz bir sonraki şey, resimdeki etiketli kullanıcı adlarını aramaktır.

Bunu, onların en iyi arkadaşları Instagram hesabına giderek ve her ikisini de içeren bir fotoğraf arayarak yapabilirsiniz.

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi etiketledilerse, etiketlerine tıklayıp resimlerini görüp göremediğinizi kontrol etmeniz gerekir. Henüz Mesaj Yok terimini görürseniz, maalesef sizi engellediler.

Onları Yorum Bölümünde Arayın

Etiketlenmiş bir fotoğrafını bulamazsanız, yorum bölümünde onların profilini aramayı deneyebilirsiniz.

Birini takip ettiklerini veya yorum yaptıkları bir yayını biliyorsanız, o yayına geri dönebilir ve kullanıcı adlarını arayabilirsiniz.

Bir fotoğrafın altında kullanıcı adını bulduysanız, adlarına tıklayabilir ve sizi engelleyip engellemediklerini kontrol edebilirsiniz. Sizi engelledilerse, profilini tıkladığınızda “Henüz Gönderi Yok” mesajını göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı