Sosyal Medya

İnstagramda Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı

İnstagramda Hangi Saatlerde Paylaşım Yapılmalı

Dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamaların başında gelen Instagram, bireysel olduğu kadar kurumsal markalarında vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İnsanlar beğendikleri fotoğrafları hesaplarında paylaşarak en yüksek etkileşimi ve beğeniyi almak istiyor. Tabi her zaman bu istekleri gerçekleşmiyor. Çünkü bazı önemli noktalara dikkat edilmezse, dünyanın en güzel fotoğrafını da yükleseniz istediğiniz verimi alamazsınız. İnstagramda hangi saatlerde paylaşım yapılmalı sorusunu kendinize soruyorsanız, doğru bir başlangıç yaptınız demektir.

İnstagram paylaşımları ne zaman yapılmalı?

Paylaştığınız bir gönderiden en iyi performansı almak istiyorsanız mutlaka ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Özellikle kurumsal markalar ve geliştirilen sayfalar, paylaştıkları gönderilerin zamanını çok iyi bir şekilde ayarlamalı ve analiz etmeli. Mevcut kitlenizin hangi sürelerde sizinle etkileşim sağladığını istatistiklerden öğrenin. Elde ettiğiniz bu veriler ışığında paylaşımlarınızı yapın.

Genel olarak insanlar 12.00’da itibaren İnstagram’da aktif olmaya başlarlar. Yani iyi bir etkileşim almak için 12.00’dan sonra gönderi paylaşmaya özen gösterin. Ayrıca akşam 19.00 ve sonrası da etkileşimin yoğun yaşandığı saatler arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı