Sosyal Medya

Instagram’da Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

Instagram doğrulaması, Instagram hesabınızı “kayda değer bir halk figürünün, şöhretin ya da global bir markanın otantik varlığı” olarak oluşturmak anlamına gelir. Kullanıcı adınızın yanında beliren küçük bir onay işaretine sahip mavi renkli bir mühür. Instagram doğrulama için kişisel bir hesapla veya bir iş hesabıyla başvurabilirsiniz.

Instagram’da Doğrulanmak İçin Başvuru Yapmak

İşte güzel haberler. Instagram’da doğrulanmak için başvurmak sadece birkaç dakika sürer. İşte bunu üç kolay adımda sizlere aktaracağız.

instagram doğrulama

Oturum Aç

Hesabınıza giriş yapın. Birden fazla Instagram hesabınız varsa, doğrulamak istediğiniz hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.

Doğrulama İste

  • Profilinizin sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun.
  • Ekranın altındaki Ayarlar dişli simgesini tıklayın.
  • Hesap öğesine dokunun.
  • Doğrulama iste öğesine dokunun.

Kimliğinizi Onaylayın

Instagram hesap adınızı girin ve aşağıdaki alanları doldurun:

Adınız: Tam, yasal adınız, devlet tarafından verilen kimlik belgenizde göründüğü gibi.

Asıl Adı: Bu, adınız veya şirketinizin adı olabilir. İnsanların sizi genellikle tanıdığı adı kullanın. Örneğin, genellikle bir takma ad alırsanız veya ilk adınız yerine göbek adınızı kullanırsanız, bu bilgiyi buraya girin.

Kategori: Haber / medya, spor, hükümet / politika, müzik, moda, eğlence, blog yazarı / etkileyici, işletme / marka / organizasyon veya diğerlerinden birini seçebilirsiniz. Instagram hesabınız için en anlamlı olanı seçin.

Hükümet tarafından verilen fotoğraflı kimliğinizin bir kopyasını veya resmi bir işletme belgesini yükleyin. Birey için, ehliyet, pasaport veya devlet tarafından verilen kimlik kartını kullanabilirsiniz. Bir işletme için vergi beyannamesi, şirket adınızdaki bir fatura faturasını veya ana sözleşmenizi kullanabilirsiniz. Belgenizdeki adın yukarıda girdiğiniz adla aynı olduğundan emin olun.

Gönder Öğesine Dokunun

Gönder düğmesine bastığınızda Instagram, başvurunuzu doğrulama için gözden geçirir. Diğer faktörlerin yanı sıra, hesabınızın “gerçekliğini, benzersizliğini, eksiksizliğini ve noterliğini doğrulamak” isteyeceklerdir.

Başvurunuzu inceledikten sonra Instagram, isteğinizin onaylanıp onaylanmadığını size bildirecektir. İletiyi Instagram bildirimlerinde göreceksin. Ancak hemen bir yanıt beklemeyin. Sürecin ne kadar süreceği konusunda belirli bir zaman çizelgesi yok, ancak genellikle en az birkaç gün.

Instagram’ın doğrulama için ödeme yapmanı asla istemeyeceğini ve doğrulama isteğini soran bir e-posta göndermeyeceklerini unutma. Ödeme isteği veya daha fazla ayrıntı göndermek için bir e-posta alırsanız, dolandırılmaya başlanırsınız.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı