Sosyal Medya

Instagramda Kişi Bulma

Telefon Numarasından Nasıl Kişi Bulabilirim?

Günümüzde binlerce hatta milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı Instagram uygulamasında arkadaş bulmak için “telefon numarasından kişi bulma “özelliğinden yoğun olarak faydalanmaktadır. Bu özellik sayesinde telefon rehberinizdeki Instagram kullanıcılarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Kullanıcı isminin farklı olmasından dolayı aradığı kişiyi bulamayan Instagram kullanıcılarının sayısı bir hayli fazla. Tam da bu soruna özel yapılmış olan telefon numarasından kişi bulma özelliği ile kolayca istediğiniz kişinin hesabına erişim sağlayabilirsiniz. Yalnız bu özellikten faydalanabilmeniz için hesabına ulaşmak istediğiniz kişinin rehberinizde kayıtlı olması gerekmektedir. Arkadaş bulmak, arkadaşlarınla takipleşmek ya da paylaşım yapmak amacı ile kullanılan bu Sosyal Ağ için ad, soyad ile arama yapmak maalesef bazen yeterli olmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında telefon numarası ile hesap kontrolü yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra bir diğer yöntem de “Nametag”dır.

Instagram, Nametag diye isimlendirilen özellikle beraber kişileri çok daha kolay ve pratik yoldan bulabilmeyi sağlamaktadır. Basit bir güncelleme ile Instagram’da aktif hale getirebilirsiniz.

Hem Android hem de iPhone’lar için yapılan güncelleştirmelerle en yeni özellikleri kazanmaya devam eden Instagram’ın Direct üzerinden görüntülü konuşma, yüz filtresi, en sevilen Spotify şarkılarını 24 saatlik olan günlük hikâyenizde paylaşabilme ve aynı zamanda kötü yorumları filtreleyebilme gibi bize pek çok özellik sunmuştur. Ve hala daha alanını genişletmeye devam etmektedir.

En son Instagram Nametag özelliğini hayata geçirdi. Bu özellik sayesinde kullanıcı ismini bulmak istediğiniz kişiyi basit bir barkod yöntemiyle çok daha kolay bulabileceksiniz. Arama kısmında bazen isim-soyisim yazarak arama yapabiliriz. Ama burada aynı isim ve soyisim ile onlarca, yüzlerce hatta ve hatta binlerce kişi karşınıza çıkabilir. İşte tam da burada Nametag devreye giriyor.

Instagram’daki Nametag Özelliği Kullanımı

Instagram’ın bu özelliğini kullanabilmek için öncelikle sağ üstteki alt menüyü açmak lazım. Sonra da “Ad Etiketi” kısmına tıklanıldığında geriye üç adımda gerçekleşecek bir işlem kalır. Daha sonra ise arkadaşlarınız oluşturmuş olduğunuz kimlik kartını okutarak daha sonra profilinize çok daha kolay erişebilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı