Sosyal Medya

Instagramda Konum { Yer } Görünmüyor

Birçok sosyal medya web sitesinde olduğu gibi Instagram da, kullanıcılarının deneyimini geliştirmek ve fotoğrafları ve yayınlarıyla artan miktarda iş yapmalarını sağlamak için her zaman yeni araçlar ve akıllı seçenekler kurmaktadır. Bunlardan biri, yüklediğiniz bir fotoğrafı belirli bir konumla ilişkilendirmenize olanak tanıyan konum etiketlemedir. Çok sayıda insanın her gün yapmak istediği bir şey. Çok popüler olan harika bir özellik, ancak bazen insanlar bununla ilgili sorunlar yaşıyor gibi görünüyor ve bu sorunu çözmek için sorun giderme sinir bozucu bir süreç olabilir.

instagramda konum görünmüyor

Instagram Konum Özellik Düzgün Hale Getirmek

Instagram konum özelliğinizin çalışmamasının birkaç nedeni olabilir ve bunlar bazen cihazınız ya da Instagram’ın kendisi tarafından yapılan yazılım güncellemeleriyle ilgilidir. Birçok farklı şeyi denemek can sıkıcı ve zaman alıcı olsa da, aşağıdaki tavsiyeler konumunuzu yeniden çalıştırmanıza yardımcı olabilir.

  • Kontrol edilecek ilk şey, ‘Konum’ ayarınızı açık bırakmış olmanızdır. Buna, Gizlilik Ayarlarınıza giderek ve özelliğin izin verilen olarak işaretlendiğinden emin olarak erişebilirsiniz. Bu, Instagram’ın nerede olduğunuzla ilgili bilgilere erişebileceği ve bu da bir konumu etiketlemenize izin vereceği anlamına gelir. Hesabınıza daha önce izin verildiyse bile, özelliğin yanlışlıkla engellenmediğini kontrol etmeye değer.
  • Uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin. Gizlilik ayarlarınızı değiştirmek zorunda kaldıysanız ve sıklıkla karşılaşabileceğiniz sorunları çözdüyseniz bu gerekli olabilir. Cihazınızı da yeniden başlatmak en iyisidir, Instagram’ın tamamen kapandığından ve cihazınızı yeniden başlattığınızda taze şekilde yeniden açılabildiğinden emin olun. Bu sorunu çözmek için yeterli olabilir.

Sorun devam ederse.

  • Instagram için en son güncellemeye sahip olduğunuzu kontrol edin ve almadıysanız indirin. Güncellemeyi tamamladığında, cihazınızı tekrar başlatın ve hala sorun yaşayıp yaşamadığınızı görün.
  • Diğer cihazlarda hesabınıza giriş yapmayı deneyin ve Konum Özelliği’nin başkalarında mevcut olup olmadığını görün. Öyleyse, Instagram ile yapmaktan ziyade, kendi cihazınızın neden olduğu bir sorun olabilir. Bu durumda, müşteri desteğiyle iletişim kurmak en iyisidir.
  • Garip bir şekilde, bazı kullanıcılar, bunun neden böyle olduğunu söylemek zor olsa da, oturumu kapatmanın, şifrelerini değiştirmenin ve ardından tekrar giriş yapmanın sorunu düzelttiğini iddia eder.
  • Uygulamayı yeniden yüklemek denemek için bir sonraki adımdır. Herhangi bir bilginin bir döngüde sıkışıp kalmayacağından veya olması gerektiği gibi geçmeyeceğinden emin olarak silebilir ve tamamen yeni bir yükleme yapabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı